phone
„Karštosios linijos“
kontaktai:

Tel. +370 620 32 292;
El. paštas [email protected]


Korupcijos prevencija

Korupcijos prevencija
Inovacijų agentūra,  orientuodamasi į pareiškėjų ir projektų vykdytojų poreikius bei vadovaudamasi viešaisiais interesais, siekia gerinti teikiamų paslaugų kokybę,  vykdyti nuolatinę ir kryptingą korupcijos prevencijos politiką ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų administravimo srityje bei užtikrinti skaidresnę, veiksmingesnę ir viešesnę Inovacijų agentūros darbuotojų veiklą. Įgyvendinant Antikorupcinės aplinkos kūrimo politiką siekiama nustatyti pagrindinius Inovacijų agentūros korupcijos prevencijos principus ir reikalavimus bei jų laikymosi užtikrinimo gaires, kurių įgyvendinimas sudaro prielaidas sukurti vienodą ir gerąją praktiką atitinkančią korupcijos rizikos valdymo sistemą, kuri leistų užtikrinti sąžiningą ir teisingą elgesį santykiuose su suinteresuotomis šalimis bei objektyvių ir nešališkų sprendimų priėmimą, taip pat korupcijai bei nepriimtinam elgesiui nepalankios aplinkos formavimą, didintų pasitikėjimą Inovacijų agentūros veikla.
Sukčiavimo prevencija
Inovacijų agentūra didelį dėmesį skiria kovai su sukčiavimu administruojant ES lėšas. Su taikomomis priemonėmis ir veiksmais, įtarus korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar sukčiavimą, galite susipažinti čia.
 
Dovanų politika
Stiprinkime bendradarbiavimą šypsenomis ir gražiais žodžiais, kurkime vertę prisidėdami prie skaidrumo. Mūsų dovanų politika yra čia.
Gautų dovanų registras - čia.
Neteisėto atlygio registras - čia.


Kviečiame susipažinti su dokumentais, reglamentuojančiais Inovacijų agentūros vykdomą korupcijos prevenciją:
Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas ir aprašymas

Inovacijų agentūra, vadovaudamasi Korupcijos prevencijos įstatymu, atlieka Korpucijos pasireiškimo tikimybės nustatymą ir aprašymą.
 
Korupcijos rizikos analizė
Siekdama stiprinti antikorupcinę aplinką ir skaidrinti valstybės ir savivaldybių įstaigų procedūras bei procesus, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka korupcijos rizikos analizę. Kviečiame susipažinti su dokumentais:

 
Teisės aktų projektų antikorupcinis vertinimas
Teisės aktų ar jų projektų antikorupcinis vertinimas atliekamas pagal poreikį Inovacijų agentūros direktoriaus įsakymu, vadovaujantis Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 243

 
Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažymos:

Informacija apie Inovacijų agentūros direktoriaus nusišalinimus

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo 11 straipsnio 4 dalimi, Inovacijų agentūros direktorė Romualda Stragienė 2022 m. liepos 11 d. raštu Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministrei Nr. R4-1919 „Dėl nusišalinimo“ nusišalino nuo sprendimų rengimo, svarstymo ir jų priėmimo, vykdant priskirtas funkcijas Inovacijų agentūroje, kurie susiję su:

  • UAB „BIOK laboratorija“ – valdybos narė, bendrasavininkė;
  • Vilniaus universitetu – partnerystės docentė;
  • Lietuvos kosmetikos ir buitinės chemijos gamintojų asociacija „LIKOCHEMA“, Asociacija „Lyderė“ – valdybos narė;
  • UAB „Panvesta“, UAB „Ekomarket“ – sutuoktinio darbovietės, bendrasavininkė;
  • UAB „Cosmoway“, UAB „Dermofaktorius“, UAB „Kosmetikos tyrimų centras“ – kosmetikos gamybos įmonės, vykdančios projektus ES lėšomis, tiesioginiai UAB „BIOK laboratorija“ konkurentai (nusišalinimas nuo sprendimų susijusiame sektoriuje).

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministre 2022-07-12 įsakymu Nr. 4-874 „Dėl Viešosios įstaigos Inovacijų agentūra direktorės nusišalinimo priėmimo ir įgaliojimų suteikimo“ priėmė Inovacijų agentūros direktorės nusišalinimą ir įgaliojo Investicijų valdymo departamento direktorę Agnę Vaitkūnienę būti atsakingą už sprendimų rengimą, svarstymą ir jų priėmimą dėl nurodytų juridinių asmenų.

 
„KARŠTOJI LINIJA“ 
 
Pranešimo turinys
„Karštąja linija“ galima pranešti apie:
netinkamą Inovacijų agentūros darbuotojų elgesį;
galimai korupcijos požymių turintį Inovacijų agentūros darbuotojų elgesį;
įtarus, kad pareiškėjai ar projektų vykdytojai netinkamai naudoja Inovacijų agentūros administruojamas ES struktūrinių fondų lėšas;
kitais atvejais, kai įtariamas netinkamas pareiškėjų ar projektų vykdytojų elgesys.
 
Pranešimo būdai
- žodžiu;
- telefonu +370 620 32 292; 
- paliekant pranešimą šioje svetainėje;
- elektroniniu paštu [email protected];
- raštu: VšĮ Inovacijų agentūra, J.Balčikonio g. 3, 08247 Vilnius.

Apie įtariamus korupcijos atvejus taip pat galite pranešti:
- Specialiųjų tyrimų tarnybos svetanėje www.stt.lt;
- interneto svetainėse https://www.esinvesticijos.lt arba https://www.skaidrumolinija.lt;
-  Europos kovos su sukčiavimu tarnybai (OLAF) interneto svetainėje https://ec.europa.eu/anti-fraud/olaf-and-you/report-fraud_en arba raštu European Commission, European Anti-Fraud Office (OLAF), 1049 Brussels, Belgium.
 
Konfidencialumas 
Visa pateikta informacija viešai nebus skelbiama, užtikriname pateiktos informacijos ir asmens duomenų konfidencialumą. Pateikti asmens duomenys saugomi tik tyrimo metu, vėliau sunaikinami.
„Karštąja linija“ pranešėjai gali informaciją pateikti ir anonimiškai, nenurodydami savo asmens ir kontaktinių duomenų.

Pranešimų nagrinėjimas
Gautus pranešimus registruoja ir perduoda tolimesniam nagrinėjimui Rizikos vadovas. Jei palikote savo kontaktinius duomenis, atsakingas darbuotojas su Jumis gali susisiekti dėl aplinkybių tikslinimo ir informuos apie tyrimo rezultatus.
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Už korupcijai atsparios aplinkos kūrimą Inovacijų agentūroje atsakingas Strategijos departamentas. Korupcijos prevenciją koordinuojantis asmuo - Asta Araneckienė, atliekanti Rizikos vadovo funkcijas, el. paštas: [email protected], mob. tel. Nr. 8 687 63 305.

Aktualios nuorodos:
 


 


Informacija atnaujinta 2023 m. kovo 29 d.    

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.