phone
„Karštosios linijos“
kontaktai:

Tel. +370 620 32 292;
El. paštas karstojilinija@inovacijuagentura.lt


Korupcijos prevencija

Korupcijos prevencija
Inovacijų agentūra, kaip viešųjų paslaugų teikėja, orientuodamasi į pareiškėjų ir projektų vykdytojų poreikius bei vadovaudamasi viešaisiais interesais, siekia gerinti teikiamų paslaugų kokybę,  vykdyti nuolatinę ir kryptingą korupcijos prevencijos politiką ES struktūrinių fondų lėšomis finansuojamų projektų administravimo srityje bei užtikrinti skaidresnę, veiksmingesnę ir viešesnę Inovacijų agentūros darbuotojų veiklą. Įgyvendinant Antikorupcinę programą siekiama mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę, gerinti korupcijos prevencijos priemonių organizavimą ir išsamios bei aktualios informacijos apie Inovacijų agentūros veiklą, prieinamumą, didinti darbuotojų, klientų, suinteresuotų šalių ir visuomenės nepakantumą korupcijai ir pasitikėjimą Inovacijų agentūros vykdoma veikla.

Sukčiavimo prevencija
Inovacijų agentūra didelį dėmesį skiria kovai su sukčiavimu administruojant ES lėšas. Su taikomomis priemonėmis ir veiksmais, įtarus korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar sukčiavimą, galite susipažinti čia.
 
Dovanų politika
Stiprinkime bendradarbiavimą šypsenomis ir gražiais žodžiais, kurkime vertę prisidėdami prie skaidrumo. Mūsų dovanų politika yra čia.

Viešųjų ir privačių interesų derinimas

Kviečiame susipažinti su dokumentais, reglamentuojančiais Inovacijų agentūros vykdomą korupcijos prevenciją:
Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas ir aprašymas

Inovacijų agentūra atsižvelgdama į Korupcijos prevencijos įstatymo 6 straipsnį, atlieka Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymą ir aprašymą.
 
Korupcijos rizikos analizė
Siekdama stiprinti antikorupcinę aplinką ir skaidrinti valstybės ir savivaldybių įstaigų procedūras bei procesus, Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka korupcijos rizikos analizę. Kviečiame susipažinti su dokumentais:
 
Teisės aktų projektų antikorupcinis vertinimas
Teisės aktų projektų antikorupcinis vertinimas – teisės akto projektų vertinimas, siekiant nustatyti teisinio reguliavimo trūkumus, galinčius sudaryti sąlygas korupcijai pasireikšti, administruojant nacionalines ir ES paramos lėšas, taip pat pasielgti nesąžiningai, neteisingai, neskaidriai, neobjektyviai.
 
Teisės aktų projektų antikorupcinio vertinimo pažymos:

Informacijos apie asmenį surinkimas
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 9 ir 9 (1) straipsnių nuostatomis, Inovacijų agentūros renkama informacija apie asmenis, laimėjusius konkursus į Inovacijų agentūros padalinio vadovo ar padalinio vadovo pavaduotojo (nesančio kito administracijos padalinio sudėtyje, t.y. nepriklauso ir nėra pavaldus kitam administracijos padaliniui) pareigas.
 

„KARŠTOJI LINIJA“ 
 
Pranešimo turinys
„Karštąja linija“ galima pranešti apie:
netinkamą Inovacijų agentūros darbuotojų elgesį;
galimai korupcijos požymių turintį Inovacijų agentūros darbuotojų elgesį;
įtarus, kad pareiškėjai ar projektų vykdytojai netinkamai naudoja Inovacijų agentūros administruojamas ES struktūrinių fondų lėšas;
kitais atvejais, kai įtariamas netinkamas pareiškėjų ar projektų vykdytojų elgesys.
 
Pranešimo būdai
- žodžiu;
- telefonu +370 620 32 292; 
- paliekant pranešimą šioje svetainėje;
- elektroniniu paštu karstojilinija@inovacijuagentura.lt;
- raštu: VšĮ Inovacijų agentūra, J.Balčikonio g. 3, 08247 Vilnius;

Apie įtariamus korupcijos atvejus taip pat galite pranešti:
- Specialiųjų tyrimų tarnybai, interneto svetainėse http://www.esinvesticijos.lt/lt/pranesimai-ir-korupcija arba www.skaidrumolinija.lt..
- Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (OLAF), interneto svetainėse https://ec.europa.eu/anti-fraud/contacts/fraud-reporting-form_en arba raštu European Commission, European Anti-Fraud Office (OLAF), 1049 Brussels, Belgium.
 
Konfidencialumas 
Visa pateikta informacija viešai nebus skelbiama, užtikriname pateiktos informacijos ir asmens duomenų konfidencialumą. Pateikti asmens duomenys saugomi tik tyrimo metu, vėliau sunaikinami.
Pranešėjai gali informaciją pateikti ir anonimiškai, nenurodant savo asmens ir kontaktinių duomenų.

Pranešimų nagrinėjimas
Gautus pranešimus registruoja ir perduoda tolimesniam nagrinėjimui Projektų rizikos prevencijos centro vyresnysis projektų rizikos ekspertas. Jei palikote savo kontaktinius duomenis, atsakingas darbuotojas su Jumis gali susisiekti dėl aplinkybių tikslinimo ir informuos apie tyrimo rezultatus.
Primename, kad Lietuvos Respublikos įstatymai draudžia šmeižti ar melagingai kaltinti kitą asmenį nusikaltimo padarymu. Už tokius veiksmus numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Aktualios nuorodos:
 


 


Informacija atnaujinta 2022 m. gegužės 6 d.    

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.