gruodžio
09

10 mln. ES investicijų Lietuvos energetinei nepriklausomybei

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašytos dvi itin svarbios Lietuvos energetikai sutartys. Energetikos ministerijai patvirtinus, projektus įgyvendins AB „Litgrid“. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų į abu projektus investuojama daugiau nei 10 mln Eur.
AB Litgrid projektai įgyvendinami pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų priemonę „Elektros perdavimo sistemos modernizavimas ir plėtra“.

Viena iš priemonių Lietuvos energetinei nepriklausomybei užtikrinti yra tarpsisteminė elektros jungtis su Lenkija („LitPol Link“). Norint šią jungtį išnaudoti visu pajėgumu (t.y. kad nebūtų taikomi galių mainų ribojimai), turi būti pastatyta nauja pažangi dvigrandė 330 kV elektros perdavimo oro linija (OL) Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (HAE)–Alytus. Esamos infrastruktūros jungčiai išnaudoti neužtenka.

 Įgyvendinus projektą -  „330 kV elektros perdavimo oro linijos Kruonio HAE–Alytus statyba“ - nauja dvigrandė 330 kV elektros perdavimo oro linija  Kruonio HAE–Alytus sudarys sąlygas patikimiems elektros galių mainams tarp Lietuvos ir Lenkijos, padidins perdavimo tinklo patikimumą ir energetinį saugumą, prisidės prie  Lietuvos elektros energetikos sistemos integracijos į Europos elektros energetikos sistemą.

Pasitelkus naujas technologijas bus užtikrinamas elektros energijos tiekimo patikimumas ir saugumas.

Atlikus Lietuvos energetikos sektoriaus analizę ir nustačius pagrindinius iššūkius Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijoje buvo suformuluoti trys esminiai ir tarpusavyje susiję principai. Tai – energetinė nepriklausomybė, konkurencingumas ir darni plėtra.

Energetinė nepriklausomybė užtikrina galimybę laisvai pasirinkti labiausiai valstybės energetinio saugumo poreikius ir Lietuvos vartotojų interesus atitinkančius energijos išteklius ir jų tiekimo šaltinius, įsigyti energijos išteklius palankiausia kaina. Šį principą elektros energetikos sektoriuje galima įgyvendinti užtikrinus pakankamus konkurencingų vietinių elektros gamybos pajėgumus, taip bus patenkinti bazinės generacijos poreikis ir šalies elektros energijos paklausa.

Strategijoje numatyta ir toliau intensyviai naudoti atsinaujinančius energetinius išteklius (AEI) elektrai ir šilumai gaminti bei siekti mažinti į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius. Kadangi didelis dėmesys yra skiriamas AEI integracijai, perdavimo tinklas turi būti patikimas ir parengtas patikimai integruoti elektros tinklo naudotojus, kad būtų patenkinti jų lūkesčiai.

Naujos linijos Kretinga-Benaičių VE TP statyba, kuri vyks projekto - „110 kV elektros perdavimo linijos Kretinga–Benaičių VE TP“  statyba“ įgyvendinimo metu, leis užtikrinti esamų VE generuojamos galios priėmimą į sistemą ir perdavimą, taip pat užtikrins perdavimo tinklo patikimumą ir padidins patikimą elektros tiekimą. 

Pagal projektą pagerintas perdavimo tinklas didintų sistemos patikimumą bei leistų optimizuoti elektros rinkos veiklą.
Komunikacijos skyrius:
(85) 2034866


foto enmin.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.