rugpjūčio
03

25 Lietuvos klasteriai dalyvaus konkurse ES finansavimui gauti eksporto rinkų paieškoms

Pasibaigus priemonės „Verslo klasteris LT“ kvietimui sulaukta 25 paraiškų, planuojamiems eksporto rinkų paieškos projektams įgyvendinti prašoma 7,5 mln. eurų. Paraiškas galėjo teikti mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ) – klasterių koordinatorės, taip pat verslo asociacijos, prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

Konkurse  finansavimui gauti dalyvauja verslo klasteriai, kurie planuoja vykdyti veiklas tokiose srityse kaip medicininis ir atvykstamasis turizmas, sveikatingumo industrija, saulės energetika, plastikų, maisto papildų gamyba ir kitose. Didžiausią galimą gauti finansavimo lėšų sumą – 320 tūkst. eurų – prašo 6 pareiškėjai.

Šiuo metu Lietuvoje identifikuojamos 46 klasterių iniciatyvos, dalis kurių tėra užuomazgos stadijos ar tėra įmonių grupės, kurių susibūrimą lėmė siekis pasinaudoti ES struktūrinių fondų parama. Tik ketvirtadalis identifikuotų klasterių formuojasi natūraliai, per ilgalaikį bendradarbiavimą vystant naujus produktus ar paslaugas bei siekiant užimti didesnę rinkos dalį, taip padidinant bendrą klasterio įmonių konkurencingumą.

Paraiškose dažniausia numatyta projekto įgyvendinimo vieta – Vilnius, tačiau yra projektų, kuriuose įtrauktos Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Plungės, Rokiškio, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus, Širvintų, Molėtų, Anykščių r. ir kitos savivaldybės.

Pagal priemonę „Verslo klasteris LT“ bus finansuojamos tokios įmonių grupių (klasterių) su eksporto paieška susijusios veiklos kaip narystė tarptautiniuose tinkluose, rinkodaros priemonių, skirtų įmonių grupės paslaugų ir produktų žinomumui didinti, naujiems nariams pritraukti ar įsilieti į tarptautinius tinklus, rengimas. Šiuo metu vyksta paraiškų vertinimas.

Verslo klasterį turi sudaryti ne mažiau kaip 5 savarankiškos MVĮ. Iki paraiškos pateikimo pareiškėjas ir visi projekto partneriai turėjo būti sudarę jungtinės veiklos (partnerystės) sutartį.

Iš viso pagal priemonę „Verslo klasteris LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti 13,03 mln. eurų ES investicijų. Pirmuoju kvietimu bus paskirstyta 3,6 mln. eurų.

Klasteris – tai geografinė tarpusavyje susietų įmonių, specializuotų tiekėjų, paslaugų teikėjų, susietų pramonės šakų įmonių ir tam tikros krypties asocijuotų institucijų (prekybinių/gamybinių asociacijų, universitetų, mokymo įstaigų), kurios konkuruoja, bet taip pat ir bendradarbiauja, koncentracija. Klasikinis klasteris yra tas, kuriame persipina įvairių sektorių įmonės, kurių veikla yra sutelkta į konkrečias vertės grandines.

Sritys, į kurias klasterio dalyviai nukreipia savo veiklą:
  • Informacija ir komunikacija
  • Bendradarbiavimas
  • Mokymai ir kvalifikacijos kėlimas
  • Inovacijos ir technologijos
  • Bendra rinkodara
  • Tarptautinė plėtra, partnerystė su kitais klasteriais
  • LobizmasKomunikacijos skyrius:
(85)2034866

Pranešime naudota KlasterLT informacija/ www.kkt.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.