balandžio
20

900 tūkst. Eur ES investicijų: tobulins spaudos produktus, mažins gamyboje susidarančių atliekų kiekius

Leidybos verslas savo produkcijos gamybai naudoja labai daug gamtinių išteklių – apie 10 mln. medžių kiekvienais metais. Aplinkai daro įtaką ir medienos paruošimas žaliavai, kuomet ji teršiama. Šio verslo atstovai, suprasdami gamybos žalą bei norėdami išlaikyti ir pajamas, ir gerą reputaciją, diegiasi šiuolaikines, inovatyvias technologijas.

Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonės „Eco inovacijos LT+“ investicijos – naujos technologinės ekoinovacijos UAB „Balto print“. Įmonė įsigis naują technologinę įrangą ir su jos pagalba patobulins spaudos produktus, sumažins gamyboje susidarančių pavojingų ir nepavojingų atliekų kiekius, taupys gamtos išteklius, mažins aplinkos taršą.

UAB „Balto print“ yra Vilniaus knygų mugėje kelis metus iš eilės apdovanojama spaustuvė. Investuodama 900 tūkst. Eur. iš ES fondų, įgyvendins projektą „Kompleksinis knygų viršelių ir kitų leidinių komponentų gamybos įrangos modernizavimas diegiant technologines ekoinovacijas“.

UAB „BALTO print“, stebėdama rinkas Lietuvoje, Jungtinėje Karalystėje, Skandinavijoje, mato, kad šiuo metu daug naujų galimybių, tačiau vis dažniau susiduriama su aplinkosauginėmis problemomis. Jos tampa vienos aktualiausių, nes, didėjant gamtos išteklių naudojimui senka neatsinaujinantys energijos šaltiniai, sukeliamas šiltnamio efektas. Tačiau pastebima, kad vartotojai labiau pasitiki socialiai atsakingomis įmonėmis. Kadangi gamyba yra neišvengiamai susijusi su gamtos tarša, gamtos išteklių naudojimu, UAB „BALTO print“ tikslas - įmonės plėtrą derinti kartu su technologinių ekoinovacijų diegimu, siekiant sumažinti neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes ir tuo pačiu užtikrinti racionalų išteklių panaudojimą gamybos procese bei išlaikyti konkurenciją rinkose.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.