kovo
16

AB „Litgrid“ įgyvendins projektą pietvakarinėje Lietuvos dalyje

Šiandien, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje, AB „Litgrid“ pasirašė dvišalę projekto finansavimo ir administravimo sutartį.

Bendrovė investuodama 3,5 mln Eur, iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, įgyvendins projektą – „330-110 kV perdavimo tinklų elektros energijos tiekimo ir patikimumo užtikrinimas pietvakarinėje Lietuvos dalyje“.

Siekiant užtikrinti elektros energijos tiekimo patikimumą, elektros energetikos sistemos (EES) darbo stabilumą, diversifikuotų energijos šaltinių integraciją tiek Lietuvos, tiek Baltijos regiono mastu bei integruoti Baltijos šalis į bendrą Europos EES, būtina turėti pajėgų ir modernizuotą elektros energetikos sektorių.

Norit turėti  modernų energetikos sektorių, būtina atnaujinti ir išplėsti EES perdavimo tinklą. Projektas „330-110 kV perdavimo tinklų elektros energijos tiekimo ir patikimumo užtikrinimas pietvakarinėje Lietuvos dalyje“ prisidės prie EES perdavimo tinklo patikimumo užtikrinimo, efektyvaus, kokybiško ir saugaus elektros energijos tiekimo ir perdavimo Pagėgių, Šilutės raj. ir Tauragės raj. savivaldybėse, patikimo vėjo elektrinių (VE) generuojamos galios priėmimo ir perdavimo į ir iš elektros energetikos sistemos bei VE plėtros pietvakarinėje Lietuvos dalyje, prisidės prie valstybės energetinio saugumo sustiprinimo.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.