rugsėjo
26

Akių ligų ikiklinikiniams tyrimams – milijoninė užsienio investicija

Suomijos mokslinių tyrimų bendrovė „Experimentica Ltd“, Lietuvoje įsteigusi antrinę įmonę, su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pasirašė  projekto, skirto ikiklinikiniams akių ligų gydymo tyrimams atlikti, sutartį. Į šiuos  tyrimus bus investuojama daugiau nei milijonas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Projektas „Ikiklinikinių modelių, skirtų pažangios terapijos vaistinių preparatų bandymams, sukūrimui ir validavimui“ bus įgyvendinamas pagal priemonę „Smart FDI“.
 
Projekto metu numatoma įgyvendinti net tris ikiklinikinius modelius: sausų akių sindromo, choroidinės neovaskuliarizacijos ir padidėjusio kraujagyslių pralaidumo gydimui skirtus, pažangius vaistinių preparatų tyrimus bei jų realizavimą. Vienas iš pagrindinių „Experimentica Ltd“ įmonės iššūkių -  mokslinių tyrimų rezultatų perkėlimas į naujų vaistinių preparatų kūrimą. Mokslininko Giedriaus Kalesnyko vadovaujamoje laboratorijoje pagrindinis dėmesys bus skiriamas pažangių vaistų poveikio mechanizmo, saugumo ir efektyvumo tyrimams. 
 
„Mūsų  laboratorijose ruošiami modeliai yra išties inovatyvūs pasauliniu mastu. Pagrindiniai įmonės sėkmės elementai - naujoviški tyrimai bei mokslinis potencialas. Kiekvienais metais žymiąją dalį „Experimentica Ltd“ įmonės veiklos sudaro naujų mokslinių tyrimų plėtojimas, kuriuos patys finansuojame ir atliekame Suomijoje ir vėliau jų rezultatus pristatome tarptautinėse konferencijose. Ypatingą dėmesį skiriame ligoms sparčiai plintančioms visuomenėje dėl senėjimo proceso bei netinkamo gyvenimo būdo, pavyzdžiui diabetinei retinopatijai bei sausų akių sindromui“ –  tvirtina dr. Giedrius Kalesnykas.
 
Užsienio investuotojas yra viena iš pastaraisiais metais sparčiausiai augančių Suomijos farmacijos ir biotechnologijos sektoriaus užsakomųjų ikiklinikinių tyrimų paslaugas teikiančių įmonių. Bendradarbiaudama su tarptautinėmis kompanijomis ir mokslinių tyrimų institutais „Experimentica Ltd“ aktyviai vysto ir pristato rinkai naujus in vitro, ex vivo ir in vivo oftalmologinius modelius naujai kuriamų pažangių vaistų poveikio mechanizmo, saugumo ir efektyvumo tyrimams. Nuo 2013 metų, „Experimentica Ltd“ sėkmingai įdiegė ir validavo labiausiai paplitusių akių ligų ikiklinikinius modelius graužikuose: pelėse ir žiurkėse. 
 
Lietuvos verslo paramos agentūroje administruojamos priemonės „Smart DFI“ projektai padeda pritraukti į Lietuvą mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros ir inovacijų užsienio investicijų. Tikimasi, jog „Experimentica Ltd“ laboratorija pritrauks ir daugiau investicijų, į vietinę rinką ateinančių iš kitų valstybių. 
 
Moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra – vieni iš pagrindinių ekonomikos konkurencingumą skatinančių veiksnių, kuriantys šalyje aukštą pridėtinę vertę. 
 
 
Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
Tel. nr: (8 5) 2034866
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.