sausio
04

Aktuali informacija rengiantiems statybų projektus

Atkreipiame, būsimų pareiškėjų ir projektų vykdytojų, dėmesį, kad nuo 2017-01-01 pasikeitus LR Statybos įstatymo redakcijai, yra įtrauktas naujas apribojimas dėl statinio projekto ekspertizės.

Pagal įstatymo 14 str. 1 punkto 3 skirsnį „1. Statytojas (užsakovas) privalo: 3) turėti nustatyta tvarka parengtą ir patvirtintą (kai tai privaloma) statinio projektą; organizuoti statinio projekto ekspertizę, kai ji privaloma arba savo iniciatyva (draudžiama statinio projekto ekspertizę pavesti organizuoti statinio projektuotojui)“.

LR Statybos įstatyme įvesta nauja sąvoka – statinio projekto ir statinio ekspertizės rangovas, t.y. būti statinio projekto (jo dalies) ekspertizės rangovu ir statinio (jo dalies) ekspertizės rangovu (subrangovu) turi teisę:

1) Lietuvos Respublikoje įsteigtas ar užsienio valstybės juridinis asmuo, kita užsienio organizacija ar jų padalinys, turintys teisę užsiimti šia veikla;

2) Europos Sąjungos valstybės narės, Šveicarijos Konfederacijos arba valstybės, pasirašiusios Europos ekonominės erdvės sutartį, juridiniai asmenys, kitos organizacijos ar jų padaliniai, pripažinus jų kilmės valstybėje turimą teisę užsiimti atitinkama veikla.

LR Statybos įstatymą rasite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.