birželio
12

Alytus švenčia ateinantį gimtadienį: atkaklus ir investicijas planuojantis miestas

Birželio 15 d. Alytaus miestas švenčia savo gimtadienį. Įvairūs renginiai mieste vyks visą savaitgalį. Dzūkijos sostinę sveikina ir Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).
 
„Sveikiname šį energingą miestą su jo švente. Alytus – savo pramone itin stiprus miestas, sėkmingai pritraukiantis milijonines vietos ir užsienio investicijas. Kelios dešimtys šiame mieste veikiančių užsienio kapitalo įmonių – rezultatas, neįmanomas be strateginio įdirbio. Įgyvendinant reikšmingus ekonominius projektus, Alytuje pasitelkiamos ir ES investicijos. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie šio ambicingo miesto vystymosi“, – sakė LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.
 
Nuo 2004 m. Alytaus apskrityje LVPA iš viso yra administravusi arba administruoja 267 projektus, kuriems buvo skiriamos ES investicijos. Sudarytų sutarčių vertė – 259 mln. eurų. Skirtas finansavimas – 136,8 mln. eurų. Nuosavos lėšos projektuose sudarė 122,1 mln. eurų.
 
Iš šių projektų, daugiausia vykdyta verslo srityje (121), taip pat energetikos (86), turizmo (38) srityse, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) (22). Didžiausias finansavimas skirtas energetikos srityje (48,5 mln. eurų). Nuosavų skiriamų lėšų srityje Alytaus apskrityje taip pat lyderiauja energetikos sritis – 41,2 mln. eurų.
 
Alytaus miestas šiemet švenčia 439-ąjį gimtadienį. 1581 m. birželio 15-ąją buvusiam valsčiui Alytui suteiktos Magdeburgo teisės ir jis oficialiai tapo miestu.
 
Kaip skelbia miesto savivaldybė, šiemet Alytaus miesto gimtadienis bus kitoks – be tradicinės šventinės eisenos, didelių scenų, fejerverkų ir kitų šiai šventei paminėti skirtų atributų, tačiau jis bus daug jaukesnis, šiltesnis ir skleis gerą nuotaiką. Šventiniai akcentai jausis visame mieste: įvairiose miesto erdvėse vyks koncertai, pramogos vaikams, dviračių žygis, filmai visai šeimai. Taip pat žmonės bus kviečiami pasivaikščioti po sienų tapybos vernisažą, o šventę vainikuos alytiškių pamėgtas miesto himnas – jį gyventojai garsiai dainuos savo namuose.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.