lapkričio
20

Aplinkai draugiškoms inovacijoms – 1,5 mln. eurų ES investicijų

Lietuvos įmonėms pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ skirta 1,5 mln. Eur. ES investicijų netechnologinėms ekoinovacijoms diegti. Priemone siekiama paskatinti įmones taikyti aplinkai draugiškus sprendimus ir tvarius verslo vykdymo metodus.

Pasak ekonomikos ir inovacijų viceministrės Jekaterinos Rojakos, šio kvietimo išskirtinumas – nauja ekologinio ženklinimo veikla, kuri įtraukta į finansuojamų projektų sąrašą atsižvelgiant į verslo poreikius. Toks ženklinimas nėra privalomas, tai – laisvas gamintojų, importuotojų ar pardavėjų pasirinkimas. Ekologiniai ženklai padeda identifikuoti prekes, kurios atitinka tam tikrus aplinkosaugos standartus.

Kaip teigia Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys, tvarios plėtros (ekonomikos, aplinkosaugos, visuomenės) principų integravimas inovacijose ar ekologiško verslo plėtros perspektyva reikalauja permainų įmonėse, todėl didėja poreikis kurti inovacijas per projektus, siejančius ekonomiką su aplinkosauga. Ekoinovacijos, neigiamo poveikio aplinkai mažinimo sprendimai diegiantis netechnologines inovacijas (diegiant valdymo sistemas, plėtojant produktų ekologinį projektavimą, ekologinį produktų ženklinimą) atlieka svarbų vaidmenį pereinant prie žaliosios ekonomikos.

„Tvarios plėtros principai vis labiau naudingi inovacijoms, atsakingam projektų valdymui, ilgesniam verslo produktų gyvavimo ciklui  ̶  tai pasaulinė tendencija jau daugiau kaip 10-15 metų. Įmonės turi koja kojon žengti su vis sąmoningesniais vartotojais, nes jų poreikiai smarkiai keičiasi. Kuo toliau, tuo labiau vartotojams svarbus atsakingas požiūris į aplinką ir žmogaus sveikatą, tad norint prisitaikyti, būtina diegti naujus valdymo sprendimus ir kurti ekologinius produktus,“ teigia Aurimas Pautienius-Želvys.

Priemone „Eco- inovacijos LT“ numatoma skirti investicijas aplinkosaugos vadybos standartams diegti bei atlikti gamybos technologiniams auditams, taip pat ekologiškam projektavimui ir ekologiniam ženklinimui. Šios veiklos paskatins įmones racionaliai naudoti išteklius ir atlikti taršos prevenciją, įtrauks ekologinius klausimus į gaminio projektavimo procesą bei leis įmonėms paprasčiau supažindinti vartotojus su kokybiška ekologiška produkcija.

Pareiškėjais gali būti labai mažos įmonės, mažos įmonės ir vidutinės įmonės. Didžiausia galima projekto finansavimo suma aplinkosaugos vadybos sistemoms diegti ir gamybos technologiniams auditams rengti – 20 tūkst. eurų, o vykdant ekologiško projektavimo ar ekologinio ženklinimo veiklas – 30 tūkst. Eur. Įgyvendinant kelias tinkamas finansuoti veiklas investicijų dydis gali išaugti.

Galutinis paraiškos pateikimo terminas – 2020 m. vasario 19 d. Paraiškos pateikimas vykdomas per Duomenų mainų svetainę (DMS).

ES investicijų priemonė „Eco-inovacijos LT“ per 2014-2020 metų finansavimo laikotarpį galimybę diegti netechnologines ekoinovacijas jau suteikė 45 Lietuvos įmonėms. Bendra projektų vertė – daugiau nei 2,1 mln. Eur.

Kviečiame pasinaudoti galimybe investuoti į aplinkai draugiškas inovacijas! Daugiau informacijos apie ES investicijų priemonę „Eco- inovacijos LT“ galite rasti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.