rugsėjo
25

Atidaroma nauja Kauno IX forto ekspozicija

Šiandien Kauno IX forto muziejus pirmą kartą istorijoje atveria puskaponierį ( dešinėje IX forto kareivinių pastato dalyje įrengtas priestatas, turėjęs atlikti svarbias forto gynybai funkcijas)  lankymui ir pristato naują ekspoziciją, pasakojančią apie XX a. vykdytą Kauno tvirtovės plėtrą, gynybinių įtvirtinimų evoliuciją bei tvirtovės artileriją.
IX forto puskaponieris – tai ilgalaikių mokslinių tyrimų pagrindu atlikta restauracija, kuria siekta atkartoti 1913 m. pastatytų kazematų interjerus ir fasadus, atkurti vidinės įrangos detales bei ginkluotę.
Kauno tvirtovės IX fortas,  pastatytas 1901-1913 m., yra svarbus miesto architektūros paminklas, turintis didelę istorinę, architektūrinę ir urbanistinę vertę. IX forte veikė sunkiųjų darbų kalėjimo filialas, NKVD kalėjimo filialas, kalinimo ir masinio naikinimo vieta, kurioje nužudyta apie 50 tūkst. žmonių.
 IX forto patalpose 1958 m. įkurtas respublikinės reikšmės Kauno IX forto muziejus, kuriame sukaupta virš 65 tūkst. eksponatų - tremtinių ir politinių kalinių fotografijos, laiškai, asmeniniai daiktai, relikvijos iš tremties, holokaustą išgyvenusių bei žuvusiųjų IX forte asmenų nuotraukos ir kt.
Tačiau  muziejaus ekspozicijos neatitiko lankytojų poreikių ir modernių reikalavimų , muziejaus ekspozicijos buvo statiškos, jose nebuvo naudojamas garsas, video medžiaga, trūko interaktyvumo ir kt., ekspozicijos nebuvo pritaikytos edukacijai.
Muziejaus nepatrauklumas retą  lankytoją pritraukdavo ateiti į muziejų antrą kartą. Siekiant, kad muziejuje būtų teikiamos patrauklios turistų lankomumą užtikrinančios turizmo paslaugos, buvo inicijuotas projektas „Kauno IX forto muziejaus turizmo paslaugų įvairovės plėtra“, kurio tikslas kompleksiškai pritaikyti turizmui IX forto muziejų, sukuriant šiuolaikinėmis technologijomis paremtą interaktyvų muziejų, skirtą atvaizduoti Lietuvos karo istoriją visuomenei.
Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų į muziejaus restauraciją investuota apie 710 tūkst. Eur. Projektas pradėtas įgyvendinti 2012 m., pasirašius trišalę sutartį tarp Ūkio ministerijos, VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros bei Kauno IX forto muziejaus.


foto - 9fortomuziejus.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.