VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje (toliau- LVPA) pasirašomos priemonės „Eco - inovacijos LT+“ projektų finansavimo ir administravimo sutartys. Žodžio pradžia „eko“, taikliai nusako priemonės tikslą - skatinti įmones diegtis technologines ekoinovacijas, siekiant sumažinti neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes.
Keletas įmonių, įgyvendindamos projektus, pradės saugoti savo ir kitų aplinką, tuo tarpu UAB „Horeca sprendimai“, jau dirbdama su ekologija susijusioje srityje, mato trūkumus ir stengsis juos pašalinti.
UAB „Horeca sprendimai“ visoje Lietuvoje surenka maisto produktų atliekas iš viešojo maitinimo įstaigų, kavinių, restoranų, darželių, mokyklų, ligoninių ir didžiųjų prekybos tinklų. Kuomet atliekos atvežamos į įmonės teritoriją, jos skirstomos į augalinės ir gyvūninės kilmės frakcijas. Visos atliekos yra pristatomos su pakuote, todėl visas maisto produktų atliekų kiekis vėliau keliauja į sąvartynus ar yra utilizuojamos neefektyviai, teršia gruntą ir orą - atliekų irimo produktais (metano dujomis).
Pasak Europos aplinkos agentūros, atliekų poveikis aplinkai didelis, jos teršia orą, paviršinį ir gruntinį vandenį. Sąvartynai užima vertingus žemės plotus, o prastas atliekų tvarkymas kelia pavojų visuomenės sveikatai. Atliekos – tai taip pat ir gamtinių išteklių praradimas. Taigi, racionalus atliekų tvarkymas gali padėti apsaugoti visuomenės sveikatą ir aplinkos kokybę, o kartu ir gamtinius išteklius. Tos pačios agentūros duomenimis, vidutiniškai vienam Europos Sąjungos (ES) gyventojui generuojama apie 157 kg. atliekų.
Tokie projektai, kaip UAB „Horeca sprendimai“, labai reikalingi atliekų kiekio mažinimui. Balandžio pradžioje įmonė, pasirašiusi sutartį su LVPA, įgyvendins technologinių ekoinovacijų diegimo įmonėje projektą, kurio metu bus pradėta naujo produkto gamyba iš atliekų - energetinė masė (granulės arba skysta frakcija), skirta biodujų jėgaines eksploatuojančioms įmonėms.
Investuodama 106 tūkst. Eur. lėšų iš ES struktūrinių fondų, įmonė įsigys būtiną šio produkto gamybai modernią įrangą.
Primename, kad pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“, pasirašomos 49 projektų finansavimo ir administravimo sutartys, projektų, kurių įgyvendinimo metu skatinamos investicijos į materialųjį turtą (įrenginius, technologijas), kurį įdiegus mažėja neigiamas ūkinės veiklos poveikis aplinkai, taip pat skatinama pramoninė simbiozė ir užtikrinamas tęstinis aplinkos apsaugos efektas, t. y. investicijos į švaresnės gamybos inovacijas ar jų įdiegimą, kuriose taikomi racionalių išteklių naudojimo ir taršos prevencijos metodai pvz., proceso modernizavimas, siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai ir tausoti gamtos išteklius, beatliekinė gamyba, atliekų pakartotinis naudojimas ar perdirbimas ir t.t.