birželio
13

Atsinaujinantys ištekliai įmonėse: be saulės naudos ir biokurą

Jau rašyta, kad Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonės „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ daugumos įgyvendinamų projektų metu bus įrengiamos saulės elektrinės. Tačiau kelios įmonės, visgi pasirinko ir kitokius atsinaujinančius išteklius.
Viena tokių įmonių - UAB „Universalūs medžio produktai“, užsiimanti medinių baldų gamyba. Šiuo metu įmonės katilinėje esantys katilai yra techniškai pasenę, šilumos energija gaminama neefektyviai. Pasak įmonės, remiantis energijos vartojimo audito metu atliktais matavimais dabartinio katilo faktinis efektyvumas svyruoja nuo 67,5 iki – 69,5 proc. Dėl to katilai negali užtikrinti reikiamo šilumos kiekio keturioms medienos džiovykloms ir baldų gamybos technologinės linijos įrenginiams.
Įmonė planuoja katilinėje įsirengti 2,2 MW galios pilnai automatizuotą, efektyvų biomasę  deginantį  vandens šildymo katilą su integruotu ekonomaizeriu ir kitais priedais, kurie užtikrins efektyvią ir įmonės poreikius atitinkančią šilumos gamybą. Taip pat įmonėje planuojama įrengti ir fotovoltinę saulės elektrinę.
Kita įmonė „Skado medis“ projekto metu nori rekonstruoti esamą įmonės katilinę, įrengiant vieną biokuro katilą, kurio galia siektų 250 kW. Papildomai būtų įrengiama visa pagalbinė katilinės įranga: biokuro sandėlis, jo ruošimo ir padavimo linijos, akumuliacinė šilumos talpa, kietųjų dalelių filtras ir kita pagalbinė katilinės įranga. Atsižvelgiant į atlikto energijos, energijos išteklių ir vandens vartojimo audito rekomendacijas, projekto metu papildomai numatoma įrengti 30 kW galios saulės fotovoltinę elektrinę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.