rugsėjo
30

Augančios įmonės Šiauliuose

Rugsėjo 30 d. Šiauliuose organizuota laikraščio „Verslo žinios“ renginio „GAZELĖ 2021“ konferencija. Renginyje paskelbtos ir apdovanotos sparčiausiai 2018-2020 m. augusios Šiaulių apskrities įmonės. Šiemet į „Gazelių“ sąrašą pateko 312 bendrovių iš Šiaulių apskrities. Sparčiausiai augusiose įmonėse metų pradžioje dirbo per 4.500 darbuotojų – 800 daugiau nei 2018.

Lietuvos verslo paramos agentūros projektų vystymo ir vertinimo skyriaus patarėjas Mantas Nocius Šiaulių regiono verslo atstovams papasakojo apie pasaulines ekonomikos augimo tendencijas, Europos Sąjungos struktūrinių fondų galimybes, naujojo finansinio laikotarpio perspektyvas, Lietuvos verslo paramos agentūros atliekamą darbą ir jos indėlį į Lietuvos ekonomiką. „Laukia dideli iššūkiai. Įdomu tai, kad didžioji dalis struktūrinių fondų lėšų iki šiol pasilikdavo Vilniuje, naujuoju periodu didelis dėmesys ir skiriamų lėšų „liūto dalis“ atiteks regionams“, –  sakė M. Nocius.

Pasak jo, kalbant apie pagrindines kryptis, į kurias bus nukreiptos ES investicijos, pirmiausia reikia paminėti inovacijas, skaitmeninę ir žaliąją ekonomiką, tvarią energetiką bei kūrybines industrijas. „Tikimės, kad realūs naujojo laikotarpio pinigai Lietuvą gali pasiekti metų pabaigoje arba kitų metų pradžioje. Visos ES šalys, išskyrus Lenkiją ir Vengriją, yra toje pačioje situacijoje“, – sakė jis.
Šiuo metu Šiaulių mieste baigti ar vis dar tebevystomi 147 projektai, kuriems, pasirašius sutartis su LVPA, buvo suteiktas 57,2 mln. Eur finansavimas. Šiaulių rajone per 2014-2020 metus įvairiuose LVPA kvietimuose patvirtintos 53 paraiškos, kurių sutarčių suma yra daugiau nei 11 mln. Eur, –  pasakojo M. Nocius.

Preliminariai numatoma, kad Lietuvos verslas per artimiausius šešerius metus sulauks 860 milijonų eurų investicijų, tai yra šiek tiek daugiau negu praėjusiu finansavimo periodu. Pagal numatomus prioritetus, didžioji dalis lėšų teks moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP), skaitmenizavimo, mažų įmonių steigimo ir konkurencingumo skatinimo, kompetencijų ugdymo projektams – tam numatyta skirti apie 750 milijonų eurų. Sostinės regionui teks tik 172 milijonai, Vidurio Lietuvai – 576 milijonai eurų. Taigi bendra investicijų situacija turės kardinaliai pasikeisti.

2020 m. Į sparčiausiai augusių Šiauliuose veikiančių bendrovių sąrašą pateko 29% prekybos, 15% statybos, 14% pramonės ir 13% transporto įmonių. Praėjusiais metais sparčiausiai augančių bendrovių pajamos sudarė 295 mln. Eur, o palyginti su 2019 m., jos ūgtelėjo 26%, arba 62%, palyginti su 2018 m. Grynojo pelno šios bendrovės uždirbo 28,5 mln. Eur – 2,6 karto daugiau nei 2018 m.

Projekto „Gazelė“ mentoriai – skirtingais metais laureatais tapę įmonių vadovai – K.Šerpytis, A.Markauskas,  M. Makulavičius, A. Žemaitienė, pasakoja apie lyderystę ir sprendimų priėmimą, efektyvumą, savo darbotvarkę, asmeninę ir darbuotojų motyvaciją, ateities planus.

Daugiausia į šiųmetį „Gazelių“ sąrašą pakliuvusių bendrovių veikia Vilniaus apskrityje – 41 proc., 22 proc. – Kauno, 11 proc. – Klaipėdos. 35 procentai – 1.737 bendrovės – įsikūrusios Vilniaus miesto savivaldybėje. Visoje Lietuvoje į „Gazelė 2021“ titulą pretenduoja 4940 įmonės.

Kitas „Gazelės 2021“ renginys spalio 14 d. organizuojamas Kaune, o spalio 28 d. – Vilniuje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.