spalio
03

Daugiausiai inovacijų įmonės ketina sukurti transporto, logistikos ir IT srityse

Pasibaigus ketvirtajam priemonės “Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai” kvietimui teikti paraiškas, Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) įmonės pateikė 138 paraiškas, kuriose savo projektams vykdyti prašo 100,9 mln Eur.finansavimo, o bendra būsimų projektų vertė sudaro 168 mln. Eur. 
 
Imonės investuos į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės veiklos (MTEP) vykdymą pagal nustatytas 6 sumaniosios specializacijos kryptis. Daugiausia paraiškų sulaukta transporto, logistikos ir informacinių technologijų srityje – 44 paraiškos. Taip pat daug projektų ketinama vykdyti naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų srityje – 30, sveikatos technologijų ir biotechnologijų srityje pateiktos 24 paraiškos.  Likusioms trims sumaniosios specializacijos kryptims pateikta šiek tiek mažiau paraiškų – energetikos ir agroinovacijų kryptims pateikta po 14 paraiškų, o kūrybingos ir įtraukios visuomenės – 12.
 
Numatytas projektų veiklas įmonės vykdys su partneriais – 42 būsimuose projektuose numatytas bendradarbiavimas su mokslo ir studijų institucijomis, o 35 projektų veikloms numatyta pasikviesti į pagalbą privačius juridinius asmenis.
 
Priemonė „Intelektas. Bendri verslo-mokslo projektai“ finansuoja tris veiklas MTEP, MTEP infrastruktūros kūrimą ir sertifikavimą. Tik mokslinius tyrimus vykdyti yra numatyta 92 paraiškose, vykdyti ir mokslinius tyrimus, ir kurti infrastruktūrą – 34 projektuose, vykdyti visas tris veiklas – 7 paraiškose.
 
LVPA Komunikacijos skyrius
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.