balandžio
06

Daugiau nei 70 metų dirbanti įmonė: eko inovacijos gamyboje – sumažintos lėšos, apsaugota aplinka ir nuolatinis tobulėjimas

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pradedamos pasirašyti priemonės „Eco- inovacijos LT+“ projektų finansavimo ir administravimo sutartys.
Viena iš pirmųjų, pasirašiusi sutartį, įmonių – UAB „Audėjas“. Nuo pat 1946 m. nenutrūkstamas įmonės veikimas, neįsivaizduojamas be nuolatinio investavimo į gamybos modernizavimą bei procesų tobulinimą.
„Pirmasis modernizavimo etapas įvyko 1956 m. Iki tol dar buvo dirbama medinėmis staklėmis, vėlesnis etapas, kuomet jau įsigyta modernesnė, užsienietiška įranga, vyko 1986 m. Vienas iš paskutiniųjų didesnių plėtros ir modernizavimo etapų įvyko 2014 m., kuomet investavome 21 mln. litų., 15 mln. iš jų investuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Bet be didesnių pokyčių, nuolat yra mažesnių“, - pasakoja UAB „Audėjas“ direktorius Andrius Karčiauskas.
Įmonės, kurios suprojektuotas ir išaustas gobeleninis palubės fryzas (dailininko A. Každailio projektas) puošia Lietuvos Valdovų Rūmų Reprezentacinę salę, gamybos procesas apima verpalų dažymą, audimą, audinių apdailą ir kokybės kontrolę. Patyrusi audinių kūrimo ir gamybos darbuotojų komanda gilina žinias ir jas pritaiko, kurdama audinius, naudojant naujausias tekstilės technologijas. Tobulėjimas lemia ir pripažinimą, pavyzdžiui, pirmos vietos, laimėjimą  parodoje „MoOD'2017“, Belgijoje, pristatant audinį „Floris“.
Visuose įmonės gamybos procesuose naudojamos tik saugios aplinkai ir darbuotojams žaliavos bei cheminės medžiagos. Visas cheminių medžiagų panaudojimo procesas yra griežtai kontroliuojamas, vykdomas nuolatinis aplinkos monitoringas.
Būtent dėl aplinkos saugojimo, o kartu ir padidėsiančio darbo našumo, tikslesnių procesų, žaliavų taupymo buvo nuspręsta dalyvauti dar viename Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonės konkurse (įmonė šiuo metu įgyvendina du projektus pagal verslo ir energetikos srities priemones) pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“.
Investuodama 485 tūkst. Eur į projektą – „Audinių gamybos proceso modernizavimas, diegiant technologines ekoinovacijas“, įmonė atnaujins gamybinę bazę, sumažins žaliavų, elektros, vandens, cheminių medžiagų vartojimą gamybos procesuose.
„Beje, klientai vis dažniau teiraujasi, ar gaminiai gaminami iš perdirbtų žaliavų, ir prioritetą teikia būtent tokiems gaminiams“, - sako Darius Liutkevičius, įmonės generalinio direktoriaus pavaduotojas verslo plėtrai, taip patvirtindamas, jog eko inovacijos įmonėse būtinos, norint ne tik apsaugoti aplinką, sutaupyti žaliavas, bet ir išlaikyti gerą reputaciją.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.