gruodžio
10

Dizaino įveiklinimas tvarių sprendimų priėmimui – žingsnis sisteminio pokyčio link

Kaip galime įveiklinti dizainą? Europos dizaino asociacijų biuras, bendradarbiaudamas su Suomijos organizacija „Ornamo Art“, bei Suomijos mokslo ir kultūros ministerijos ir Helsinkio miesto savivaldybės remiama inovacijų platforma „Design Finland“, pakvietė Europos ir kitų šalių verslo, aplinkosaugos, valstybių, mokslo, technologijų ir dizaino atstovus aptarti šio klausimo į pirmąją Tarptautinę dizaino politikos konferenciją "Sėkminga Europa: Kaip galime įveiklinti dizainą?". Konferencijoje dalyvavo ir Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

Tarptautinės konferencijos tikslas – suburti geriausius savo sričių ekspertus ir politikus naujų dizaino pritaikymo būdų paieškai ir aptarti galimybes panaudoti dizainą sprendžiant kompleksines klimato kaitos, žiedinės ekonomikos, skaitmenizacijos, dirbtinio intelekto ir bendrų Europos vertybių problemų sprendimui.

„Ši konferencija – žingsnis sisteminio pokyčio link. Mes atsitraukiame nuo pavienių iniciatyvų ir pradedame kalbėti apie tvarius sprendimus įtraukiant dizaino mąstymo perspektyvą. Svarbu suprasti, kad dizainas - tai ne meno rūšis, o vienas iš būdų modeliuoti galimus problemų sprendimus pasitelkiant dizaino mąstymo principus,“ – pastebi Lietuvos verslo paramos agentūros direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

Tokios nuomonės laikosi ir konferenciją iniciavusio Europos dizaino asociacijų biuro prezidentas Päivi Tahkokallio: „Ateities Europos sėkmė priklauso nuo to, kaip mes sugebame spręsti sudėtingus globalius iššūkius. Dizainas, kaip žinių reikalaujanti kompetencijos sritis, vaidina svarbų vaidmenį tvarių inovacijų srityje, tačiau labai svarbu pabrėžti, kad kur kas daugiau galima nuveikti sprendžiant sistemines problemas“.

Lietuvos verslo paramos agentūra šiuo metu kviečia Lietuvos įmones teikti paraiškas pagal ES investicijų priemonę „Eksperimentas“ investicijoms inovacinių gaminių ir technologijų kūrimui gauti ir primena, kad artimiausiu metu bus paskelbtas ES investicijų priemonės „Dizainas LT“ kvietimas, kurio tikslas – paskatinti įmones investuoti į gaminių ar paslaugų dizaino sprendimus. Sekite naujienas www.lvpa.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.