rugsėjo
11

Dolomitas Lietuvoje - po ES investicijų modernesnis gamybos procesas bei kokybiškesnė produkcija

Nuo 1964 metų AB Dolomitas kasa dolomitinį akmenį,  jį apdoroja ir pateikia klientams. Šiandien bendrovė Pakruojo rajone į eksploataciją įveda jau penktą technologinę liniją.
2013 m., pasirašius trišalę sutartį tarp Ūkio ministerijos ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūros, įmonė pradėjo įgyvendinti projektą - „Įmonės produktyvumo didinimas modernizuojant gamybos procesą ir tobulinant produkcijos kokybines ir ekonomines charakteristikas“.
Į projektą investuota beveik 2 mln. Eur iš Europos sąjungos struktūrinių fondų.
AB "Dolomitas" gaminama produkcija - aukštos kokybės visų frakcijų plautos dolomito skaldelės. Šios skaldelės naudojamos asfaltbetonio mišiniams, tiesiant kelius, apdorojant asfalto paviršius, gaminant gelžbetonio konstrukcijas, betoną, akmens vatą, stiklą.
Siekdama padidinti savo produkcijos eksportą ir darbo našumą, įmonė  investavo į modernios technologinės linijos ir įrenginių įsigijimą, kuris leis išplėsti gamybos apimtis ir kartu pateikti rinkai, geresnių kokybinių charakteristikų produktą – I klasės dolomitinę skaldą.
Planuojamas gaminti produktas savo savybėmis – kietumu, atsparumu smūgiams, temperatūros svyravimams, dėvėjimuisi prilygsta granitui, todėl gali būti naudojamas kaip granitinės skaldos pakaitalas, kuri šiuo metu yra importuojama iš užsienio šalių.
Europos Sąjungos ir Valstybės parama įmonės projektui reiškė ne tik gamybos modernizavimą, bet ir konkurencingumo stiprinimą, užimtumo didinimą ir ekonominio stabilumo užtikrinimą.
Dolomitas – karbonatų klasės mineralas, kalcio magnio karbonatas. Dolomitu taip pat vadinama uoliena, sudaryta iš šio mineralo. Didžiausia dalis Lietuvoje kasamos dolomito skaldos naudojama kaip skalda kelių tiesimui, blokai – statyboje, kalkėms ir apdailos medžiagoms gaminti.
Dolomitas slūgso Šiaurės Lietuvoje devono (devonas - geologinis periodas) sistemos sluoksniuose. Jis yra palyginti minkštas, lengvai pjaunamas ir skaldomas, gali būti naudojamas interjero apdailos plokštėms, cementui, mineralinei vatai, kalkėms gaminti. XIX a. dolomitas buvo naudojamas, kaip statybinis akmuo. Šiaurės Lietuvoje dar dabar yra išsilaikiusių iš dolomito sumūrytų malūnų, bažnyčių, tiltų. Dolomitas kasamas Petrašiūnų, Klovainių (Pakruojo raj.) ir Skaisgirio (Joniškio raj.) karjeruose.


 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.