lapkričio
18

Dvigubos pastangos: įmonė iš Radviliškio rajono ir gamina, ir patys naudoja žaliąją energiją

Prasidėjęs intensyvus šildymo sezonas primena apie atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) svarbą ne tik privatiems asmenims, bet ir įmonėms, kurioms energijos prireikia ir gamybos procesui. Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) dar praėjusiais metais kvietė teikti paraiškas priemonei „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“, kuria pasinaudojus pasirašytos 171 sutartys ir suteikta beveik 32 mln eurų negrąžinamš subsidijų.

Sumažino išlaidas

LVPA kvietimu pasinaudojo ir Radviliškio rajone įsikūrusi įmonė „Granulita“, kuri jau 15 metų užsiima žalios energijos gamyba – gamina medžio granules, kurios naudojamos, kaip biokuras miestų katilinėse, privačių namų ūkiuose bei šiluminėse elektrinėse. Kasmet Europos Sąjungos vartotojams „Granulita“ patiekia apie 100 tūkst. tonų aukščiausios kokybės produkcijos.

„Prieš keletą metų nusprendėme įmonėje atlikti energijos vartojimo auditą, kuris įvertintų energijos ir kitų išteklių naudojimo efektyvumą ir pasiūlytų ekonomiškai pagrįstas energinio efektyvumo gerinimo priemones. Gavę audito išvadas, įmonės teritorijoje įrengėme 1300 kWp saulės jėgainė, kuri per metus pagamina apie 1200MWh ir aprūpina įmonę beveik 20 proc. elektros energija”, - pasakoja „Granulita” vadovas Girmantas Praninskas.

Taip pat buvo pakeisti metalo halogenų šviestuvai į LED tipo ir tai padėjo sumažinti elektros sunaudojimą apšvietimui net 70 proc. Modernizavus žaliavos džiovinimo liniją, našumas padidėjo 10 proc. procentų, bei sumažėjo kuro sąnaudos.

Tęs pradėtus darbus

„Manau, kad vienas iš ateityje sėkmingo verslo rodiklių bus atsinaujinančios energijos vartojimas gamyboje, todėl sveikinu tuos, kurie žingsnius link to žengia nieko nelaukdami ir rezultatais džiaugiasi jau dabar”, - teigia LVPA direktorius Aurimas Želvys.

„Granulita” šio projekto įgyvendinimui iš LVPA gavo 500 tūkst. eurų finansavimą, bendra projekto vertė siekia 952 tūkst. eurų.

„Be LVPA paramos tikriausiai nebūtumėme pasiryžę tokioms investicijoms. Tačiau dabar džiaugiamės priimtu sprendimu ir manome, kad investuotos lėšos atsipirks per 6-7 metus.   Bendradarbiavimas su LVPA buvo sklandus visą įgyvendinimo laikotarpį, agentūros darbuotojai geri savo srities specialistai”, - negailėjo pagyrų G.Praninskas.

Aprūpindami kitus žaliąja energija įmonė ir toliau žada investuoti į AEI priemones gamyboje.

„Esame patenkinti pasirinktu keliu, kaip biokuro gamyba, tuo prisidėdami prie atsinaujinančios energijos gamybos, prie CO2 emisijų mažinimo, o naujai pastatyta saulės jėgainė dar labiau sustiprino mūsų pozicijas šioje srityje”, - pabrėžė „Granulita” vadovas.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.