gruodžio
01

Eco inovacijos – didesnė nauda ir tiekėjui, ir gavėjui

Šią savaitę VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pradėtos pasirašyti finansavimo ir administravimo sutartys pagal priemonę „Eco –inovacijos LT+“.

Tarp pirmųjų įmonių, pasirašiusių projekto įgyvendinimo sutartį ir į savo įmonės projektą besirengianti investuoti 900 tūkst. Eur., AB „Dolomitas“.

 AB „Dolomitas“ išgauna aukštos kokybės visų frakcijų plautą dolomito skaldą. Pastaraisiais metais įmonė susidūrė su tam tikromis problemomis. Nuolatinis bendravimas su esamais ir potencialiais klientais parodė, kad klientai pageidauja  didesnio produktų asortimento. Kita įmonės problema, tai didelis  vandens ir elektros suvartojimas apdorojant dolomito skaldą.

Įmonė nusprendė  įgyvendinti projektą „Įmonės investicijos į išteklius taupančias technologijas“. Projekto metu planuojama investuoti į mineralinių miltelių gamybos liniją bei modernizuoti tris technologines linijas.
Įmonės mineralinių miltelių įvedimas į rinką kitoms gamybinėms įmonėms (kurios miltelius naudoja savo produkcijos gamybai) leistų sumažinti kaštus ir priklausomybę nuo importinių medžiagų, nes šiuo metu didžiąją rinkos dalį sudaro importuoti milteliai. Taip pat trijų echnologinių linijų procesų  modernizavimas leistų pačiai įmonei per metus sumažinti vandens ir elektros energijos suvartojimą.

Pagal priemonę „Eco-inovacijos LT+“ remiama veikla – technologinių ekoinovacijų diegimas ir skatinimas. Po pirmojo priemonės kvietimo konkurso, projektus įgyvendina arba ruošiasi įgyvendinti 8 įmonės.

Daugiau apie „Eco inovacijas LT+“ ir kitas priemones  čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.