spalio
13

Eco- inovacijos – nauda aplinkai ir įmonių biudžetams

Šią savaitę VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašytos šešios finansavimo ir administravimo sutartys pagal Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Eco- inovacijos LT“.

Įmonių šešetukas, pasirašęs sutartis, ES fondų lėšas investuos į aplinkosaugos vadybos sistemų diegimą.

Viena iš įmonių UAB „Hoda“, gaminanti plastikines detales. Bendrovė neturi vieningos aplinkosaugos sistemos, apimančios visus gamybos procesus, leidžiančios identifikuoti energetinių resursų taupymo ir atliekų mažinimo procesus. Dėl šios priežasties buvo pasirinktas sprendimas UAB „Hoda“ diegti ISO 14001:2015 vadybos sistemą. Šio standarto diegimas papildys jau turimą įmonės ISO9001 vadybos sistemą, standartizuos gamybos procesus, sumažins aplinkosauginių avarijų tikimybę ir subalansuos atliekų valdymą. Įmonės atstovai mano, kad tai prisidės prie UAB „Hoda“ veiklos efektyvinimo, konkurencingumo didinimo ir įvaizdžio gerinimo dabar ir ateityje.

UAB „Diremta“ nuo 1997 m. veikianti, spaudos ir reklamos darbais užsiimanti įmonė. Per pastaruosius metus įmonė pradėjo dirbti ne tik su Lietuvos klientais, bet turi užsakovų iš  Švedijos, Vokietijos, Danijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Prancūzijos.

Įmonė investuos ne tik į aplinkosaugos vadybos sistemą, bet ir į gamybos ekologinį projektavimą.

Gamindama savo produkciją įmonė naudoja daug žaliavų, naudojamos žaliavos nėra antrinės, jas sunku perdirbti, gamybos procese naudojama daug energijos, todėl nuspręsta įgyvendinti projektą, kurio metu bus projektuojami gaminiai, keičiamos žaliavos, naudojamos antrinės atliekos, gaminama iš atliekų, pasikeis projektuojamo gaminio savybės : gaminiai tarnaus ilgiau, juos bus galima perdirbti, suėjus galiojimo terminui. Taip pat bus projektuojamas gamybos procesas, kurio metu bus siekiama sudaryti priemones efektyvinti gamybos procesui - mažinti sunaudojamų žaliavų kiekį, energijos sąnaudas, mažinti kenksmingų žaliavų kiekį, aplinkos taršą.

Ekologinėmis inovacijomis vadinamos bet kokios technologinės ir kitokios naujovės, teikiančios galimybes verslui sutaupyti ir naudingos aplinkai, nes jos turi mažesnį poveikį aplinkai arba jo iš viso neturi. Taip pat  jomis užtikrinama, kad ištekliai būtų naudojami kuo efektyviau. Ekologinės inovacijos yra glaudžiai susijusios su gamtos išteklių naudojimu, gaminimu ir vartojimu, taip pat su ekologiniu efektyvumu bei ekologinės pramonės koncepcija. Gamintojai skatinami nuo linijinio teršalų bei atliekų susidarymo pereiti prie „uždaro rato“ metodų ir ,pakeičiant produktus bei gamybos metodus, kuo daugiau sumažinti medžiagų ir energijos srautus. Taip daugelis įvairiausių sektorių įmonių gali įgyti konkurencinio pranašumo.

Daugiau apie ekologines inovacijas ir kaip verslas gali jomis pasinaudoti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.