gruodžio
12

Eksporto plėtrai prašoma skirti 1,46 mln. Eur ES investicijų

Gruodžio 9 d. baigė galioti trečiasis kvietimas teikti paraiškas pagal Lietuvos verslo paramos agentūros administruojamą ES investicijų priemonę „Expo sertifikatas LT“. Priemonės tikslas – paskatinti įmonių tarptautiškumą teikiant investicijas planuojamai eksportuoti produkcijai sertifikuoti ir taip kuriant teigiamą Lietuvos įmonių įvaizdį tarptautinėse rinkose.

„Expo sertifikatas LT“ suteikia galimybę įmonėms žengti lemiamą žingsnį siekiant savo produkciją pristatyti užsienio rinkoms. Lietuvos ekonomika yra smarkiai priklausoma nuo eksporto, tad labai svarbu didinti mūsų įmonių konkurencingumą ir tarptautiškumą,“ – sako Lietuvos verslo paramos agentūros Verslo skatinimo projektų skyriaus vedėja Gintarė Kuncaitytė.

Projektų įgyvendinimui buvo numatyta skirti per 1,4 mln. Eur ES investicijų. Pasibaigus paraiškų teikimo laikotarpiui iš viso gautos 43 paraiškos, kuriomis prašoma daugiau kaip 1,46 mln. Eur ES investicijų.

Daugiausia paraiškų pateikta Vilniaus ir Kauno apskrityse (21 ir 13 atitinkamai). Dar 5 paraiškos pateiktos Šiaulių apskrityje, 2 – Panevėžio, po 1 - Klaipėdos ir Utenos apskrityse.

Didžiausio susidomėjimo sulaukta iš matavimo, bandymo, navigacinės ir kontrolės įrangos bei įvairių tipų laikrodžių gamybos įmonių, elektros apšvietimo įrangos gamybos bendrovių, taip pat variklinių transporto priemonių kėbulų, priekabų ir puspriekabių gamybos kompanijų.

Lyginant su pirmuoju ir antruoju ES investicijų priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimu, šiais metais sulaukta mažiau paraiškų – 2015 m. buvo pateiktos 58 paraiškos, prašant suteikti 1,9 mln. Eur investicijų, 2018 m. – 55 už kiek daugiau nei 2,2 mln. Eur. Taip pat išaugo paraiškų skaičius Šiaulių apskrityje.

Lietuvos verslo paramos agentūra primena, kad 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpis eina į pabaigą ir kviečia suskubti investuoti į verslo plėtrą! Informaciją apie galiojančias ir planuojamas ES investicijų priemones galite rasti čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.