gruodžio
23

Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybai didinti – 8 mln. Eur

Tęsdama bendradarbiavimą, Lietuvos verslo paramos agentūra skyrė 8 mln. Eur ES investicijų Aplinkos projektų valdymo agentūros įgyvendinamam projektui „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimas ir įsigijimas namų ūkio reikmėms“.

Šiuo metu Lietuvoje vietinės elektros energijos gamybos pajėgumai yra gana maži - didelis kiekis suvartojamos elektros energijos yra importuojamas. Be to, atsinaujinančių išteklių energiją (AIE) naudojančių technologijų kaina vis dar yra aukšta, tad AIE panaudojimas nėra pakankamai išvystytas. Projekto tikslas – spręsti šias energetikos problemas didinant vietinės elektros energijos, gaunamos iš AIE pajėgumus ir naudojimą.

Projektu finansuojamas 10 kW galios atsinaujinančių išteklių energiją naudojančių technologijų, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkių reikmėms, įsigijimas ir įrengimas. Projekto lėšomis numatoma fiziniams asmenims kompensuoti dalį išlaidų, patirtų įsigyjant AIE naudojančias technologijas iš elektrinių parkų. Kompensacijos taip pat bus skiriamos elektrinių, naudojančių AIE, įrengimui daugiabučiuose pastatuose ar jų teritorijose bei geografiškai nutolusiose elektros energijos vartojimo vietose.

Elektros gamybos sektoriuje Lietuva yra įsipareigojusi iki 2050 metų 100 proc. patenkinti savo elektros energijos reikmes iš atsinaujinančių energetinių išteklių. Projektu papildomai bus įrengta mažiausiai 23 MW galios energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių, skirtų elektros energijos gamybai namų ūkių, įskaitant daugiabučius, reikmėms, taip sumažinant šiltnamio efektą sukeliančių išmetamųjų dujų kiekį. Papildomai padidinus elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos pajėgumus, padidės elektros energijos sistemos patikimumas, vartotojai elektros energiją gamins savarankiškai ir efektyviai.

Lietuvos verslo paramos agentūra bendradarbiaudama su Aplinkos projektų valdymo agentūra skatina tvarių sprendimų diegimą ir žaliosios energetikos plėtrą Lietuvoje.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.