kovo
23

ES investicijos į švaresnės gamybos inovacijas

Šiandiens paskelbtas ketvirtas priemonės „Eco-inovacijos LT+“ kvietimas teikti paraiškas projektams finansuoti.

Priemonės tikslas – paskatinti labai mažas įmones, mažas įmones ir vidutines įmones (MVĮ) diegtis technologines ekoinovacijas, siekiant sumažinti neigiamas klimato kaitos ir šiltnamio efekto pasekmes.

Numatomos 22 000 000 Eur investicijos į materialųjį turtą (įrenginius, technologijas), kurį įdiegus sumažėtų neigiamas ūkinės veiklos poveikis aplinkai, būtų skatinama pramonės simbiozė, užtikrinamas tęstinis aplinkos apsaugos efektas.

Gamybos įmonės skatinamos orientuotis į švaresnės gamybos inovacijas, kuriose taikomi racionalių išteklių naudojimo ir taršos prevencijos metodai.  Tai ir gamybos proceso modernizavimas, ir racionalus gamtos išteklių naudojimas, beatliekė gamyba, atliekų pakartotinis naudojimas ir (ar) perdirbimas, perteklinės šilumos panaudojimas (rekuperavimas, regeneravimas), srautų atskyrimas ir kita.

Didžiausia galima projektui skirti finansavimo suma siekia 1 500 000 Eur, mažiausia – 50 000 Eur.

Paraiškų teikimo terminas – 2020 m. liepos 13 d.

Plačiau apie priemonę ir aktualius dokumentus rasite ČIA.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.