gruodžio
01

ES investicijos į turizmo inovaciją - ekoturizmas Kaune

Paryžiuje susirinkę valstybių ir vyriausybių vadovai iš 150 šalių, pradėjo didžiausią kada nors surengtą viršūnių susitikimą dėl klimato kaitos problemų. Tuo tarpu kiti ekologiškas idėjas stengiasi skleisti eitynėmis, akcijomis ar tiesiog per savo kuriamą verslą.

Kauniečiai jau galėjo įsitikinti, jog skatinti visus gyventi sąmoningesnį gyvenimą galima  ir per tokią verslo sritį kaip  viešbutis. Geras pavyzdys yra Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis įgyvendintas  projektas „Aktyvaus ekoturizmo centro „Babilonas“ plėtra“. Investavus apie 568 tūkst. Eur ES struktūrinių fondų lėšų, pačiame Kauno centre esančiame viešbutyje „Babilonas“ įrengtas modernus ekoturizmo kompleksas.

„Babilono“ viešbutis skirtas aktyvų poilsį ir ekologišką aplinką vertinantiems turistams. Viešbutis skatina dviračių turizmą. Už ES investicijas jis įsigijo 50 naujų, kokybiškų dviračių, kuriuos nuomoja pasivažinėjimui po Kauną ar ilgesniam žygiui.

Ekoturizmas vis labiau populiarėjanti turizmo sritis Europoje, tačiau Lietuvoje jis dar nėra labai populiarus. Kaune tai - inovatyvi turizmo paslauga. Esminė ekoturistų vertybė -  ne patogus ar vartotojiškas poilsis, o aplinkos pajautimas įvairiu metų laiku.

Viešbutis įsikūręs pačioje miesto širdyje esančiame Žaliakalnyje, todėl, keliaujant dviračiu pamatyti  yra ką  - vos už kelių minučių kelio yra seniausias Europoje Kauno funikulierius, visai šalia -  modernistinė paminklinė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, dar šiek tiek toliau  - senasis Ąžuolynas.

Viešbučiui „Babilonas“ nedaug trūksta, kad  pasiektų „Žaliojo rakto“ * statusą. Viešbutyje tiekiami ekologiški pusryčiai, taupomas vanduo, elektrą, viešbutyje panaudotos ekologiškos medžiagos ir dekoras, nekenkiantis svečiams.
 
*Žaliasis raktas – tarptautinė Aplinkosauginio švietimo fondo programa skirta viešbučiams, svečių namams, konferencijų ir poilsio centrams, kempingams, vasarnamiams, kurie laikosi nustatytų aplinkosauginių reikalavimų.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.