spalio
16

ES investicijos – lietuviškos kosmetikos kokybei pagrįsti

Pastaraisiais metais Lietuvos kosmetikos gamintojai pamažu, radę savo pirkėjus, vis labiau įsiveržia į rinką. Nors užimantys nedidelę rinkos dalį su savo kokybiškais, dažnai itin ekologiškais gaminiais, jie gali konkuruoti ir su užsienio kosmetikos gamintojais. Tačiau, norint plėstis tarptautinėse rinkose, siūlomų gaminių kokybė turi būti pagrįsta, atitinkanti tarptautinius standartus – įmonės privalo sertifikuoti savo gaminamus produktus.
Prieš keleriius metus įsikūrusi įmonė UAB „Biokosmetikos manufaktūra“ užsiima natūralios kosmetikos ir aromaterapinių preparatų gamyba, kurių sudedamosios dalys yra ekologiška sertifikuota žaliava – ekologiški šaltojo spaudimo ir eteriniai aliejai.
Jauna įmonė jau rado savo pirkėjus Lietuvoje. Nusprendusi plėstis užsienyje, pasinaudojo galimybe ir dalyvavo Europos Sąjungos struktūrinių fondų priemonės „Expo sertifikatas LT“ kvietimo konkurse. Gavusi finansavimą,  šį įmonė pradėjo įgyvendinti projektą „Kosmetikos priemonių ir aromaterapinių preparatų sertifikavimas“. Be ES investicijų, dėl resursų trūkumo, įmonė projektą pajėgtų įgyvendinti siauresniu mastu – sertifikuoti tik dalį numatytų produktų, o tai lemtų mažesnes eksporto apimtis ateityje.  Projekto įgyvendinimo metu planuojama sertifikuoti 61 produktą.
Pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“  remiamos mažųjų ir vidutinių įmonių, norinčių eksportuoti, gaminių ir paslaugų sertifikavimo išlaidos, tarp jų ir sertifikuojamo gaminio transportavimo ir eksperto iš užsienio atvykimo išlaidos. Pagal šią priemonę finansuojama iki 50 proc. sertifikatų įsigijimo išlaidų. UAB „Biokosmetikos manufaktūra“ projekto produktams sertifikuoti iš ES struktūrinių fondų skirta beveik 5 tūkst. Eur.
Lietuvos vartotojai kosmetikos gaminiams 2014 m. iš viso išleido apie 186,5 mln. eurų. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, lietuviškos kosmetikos parduota už 8,8 mln. eurų. Nuo 2010 m. šis skaičius išaugo 2,5 karto.Komunikacijos skyrius
(85)2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.