rugpjūčio
14

ES investicijos Trakų infrastruktūrai - patogesnis poilsis turistams

Artėja dar viena vasaros šventė Žolinė arba Šv. Mergelės ėmimo šventė. Gal vieni nieko ypatingo veikti neplanuoja, tačiau norintiems šią dieną pažymėti šiek tiek kitaip vertėtų apsilankyti Trakuose.

Kas nežino mažo miestelio įsikūrusio netoli Vilniaus? Trakai – vietovė, apdovanota ne tik įspūdinga praeitimi, bet ir kerinčiu kraštovaizdžiu.
Kiekvienais metais Trakai pritraukia turistų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio, todėl buvo būtina pagalvoti, kaip sutvarkyti miestelio infrastruktūra, kuri būtų patogi poilsiautojams.

Investavus apie 843 tūkst. Eur Europos Sąjungos lėšų prieš kelis metus maršrute „Bulvių kelias“ buvo įrengtos dvi apžvalgos aikštelės, ilgainiui tapusios vienomis lankomiausių vietų Trakuose. Galvės pakrantėje viskas išdėstyta keliautojų patogumui: aikštelės mašinoms, stalai ir suoliukai, pasivaikščiojimo takai.

Į tą pačią ES investicijų paramos sumą įėjo ir Akmenos ežero pakrantės sutvarkymas. Paplūdimio teritorija, esanti ežero rytinėje pusėje, suskirstyta į tam tikras zonas: maudymosi zoną, poilsio zoną bei sporto zoną su įrengta nedidele futbolo aikštele ir specialiai jai sutvirtinta veja, taip pat tinklinio aikštelę su smėlio danga. Paplūdimyje ramiems pasivaikščiojimams įrengtas pėsčiųjų takas, pastatyti suoliukai.
Investavus ES paramos lėšas sutvarkyti bei atnaujinti ir Trakuose esantys Užutrakio dvaras bei Trakų pusiasalio pilis.

Taigi, jei Žolinę norite praleisti gamtoje ir kiek kitaip, važiuokite į atnaujintus Trakus. Žolinė Trakuose vadinamos Kopūstinės kermošiumi.

Dzūkijoje ši šventė vadinama Kopūstine, nes tai metas, kai kopūstai jau baigia sukti galvas. Svarbu, kad jie užaugtų kieti, kad kirmėlės jų nepribaigtų. Todėl moterys apglostydavo kopūstus tikėdamos, kad atkreips dieviškųjų galių dėmesį, o žiemą turės, ką valgyti.

foto: efoto.lt. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.