kovo
12

ES investicijų sistema verslui dėl koronaviruso neigiamo poveikio bus lankstesnė

Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) numatė, kad dėl koronaviruso rizikos verslui ir ekonomikai bus užtikrintas Europos Sąjungos (ES) investicijų įgyvendinimo reikalavimų verslui lankstumas.
 
Nutarta, kad bus užtikrinti adekvatūs ir lankstūs veiksmai, jei dėl koronaviruso projektų vykdytojai negali dalyvauti suplanuotuose svarbiuose renginiuose užsienyje arba bus nepagaminama ir verslo atstovams laiku nepristatoma įranga. Kiekvienas įmonės projekto atvejis bus sprendžiamas individualiai, o projektų veiklos bus pratęsiamos.
 
Vyriausybė kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia verslo asocijuotas struktūras pateikti konkrečios situacijos pristatymą  verslo sektoriuose ir siūlymus dėl galimo COVID-19 poveikio ES investicijų įgyvendinimui trumpuoju ir ilgesniu laikotarpiu.
 
COVID-19 viruso keliamas pasekmes atskiriems ES investicijų priemonių projektų atvejams galima prilyginti force majeure atvejui, kai sutartiniai įsipareigojimai negalės būti vykdomi dėl aplinkybių, kurių atsiradimo neįmanoma kontroliuoti ir protingai numatyti sutarčių sudarymo metu, taip pat nėra įmanoma užkirsti kelio šių aplinkybių ar jų pasekmių atsiradimui. Tačiau aplinkybės, dėl kurių bus neįmanoma vykdyti sutartinių įsipareigojimų, yra laikinos. Šalys turėtų būti atleidžiamos nuo atsakomybės tik tokiam laikotarpiui, kuris yra protingas, atsižvelgiant į aplinkybių įtaką sutarties vykdymui.
 
Ekonomikos ir inovacijų ministerija su ES investicijų agentūromis pateiks siūlymus Finansų ministerijai (vadovaujanti institucija) dėl administracinės naštos verslui mažinimo COVID-19 viruso atveju, kad būtų sumažintas neigiamas poveikis ES investicijų įgyvendinimo spartai.
 
LVPA užtikrins nenutrūkstamą klientų konsultavimą ir informavimą. LVPA taiko visas institucijų rekomendacijas darbdaviams dėl darbo nuotoliu taikymo, ir agentūros darbas vyksta netrikdomai. LVPA yra pasirengusi prireikus bet kuriuo metu pereiti į pilną darbo nuotoliniu būdu režimą.
 
Paslaugas klientams LVPA laikinai teiks tik telefonu ir internetu – tiesioginių susitikimų LVPA šiuo metu nevykdys, apie kiekvieną jų bus pranešta asmeniškai.
 
Taip pat, atsižvelgdama į Vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos ir tarptautines rekomendacijas dėl viruso plitimo prevencijos, planuotus mokymus, renginius įmonėms ir klientams LVPA transliuos internetu iki Šv. Velykų su galimybe šį sprendimą pratęsti.
 
LVPA ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.