birželio
23

ES investicijų svarba - įmonės projekto tęstinumas

Kol vienos įmonės ruošiasi teikti paraiškas ir pradėti realizuoti verslo plėtros idėjas, kitos jau kuris laikas projektus įgyvendina. Kai kurios įmonės, pasinaudodamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų parama, įgyvendina kelis projektus pagal skirtingas priemones, taip sukurdamos savo įmonės projektų tęstinumą.
Įmonė „Baltic Orthoservice“ investavusi praėjusio finansavimo laikotarpio struktūrinių fondų lėšas pagal priemonę „Intelektas LT+“, įkūrė Implantų kūrimo ir vystymo centrą.
 Implantų kūrimo ir vystymo centre  kuriami ir plėtojami naujos kartos standartiniai ortopediniai, potrauminiai ir odontologiniai implantai, individualūs implantai bei pacientams skirti individualūs chirurginiai instrumentai. Šioje mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros bazėje taip pat planuojama kurti individualiai pacientams pritaikomų implantų, chirurginių instrumentų ir anatominių modelių projektavimo metodus ir programinę įrangą bei plėsti virtualių objektų sparčiojo materializavimo (3D spausdinimo) strategijas, eksperimentuojant su naujų medžiagų panaudojimo implantų ir medicininių instrumentų gamyboje galimybėmis.
Vėliau įmonė, kartu su partneriu Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, įgyvendindama projektą „Naujos kartos ortopedinių implantų sukūrimas”, dalinai finansuojamą Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos lėšomis pagal ​ priemonę „Intelektas LT”, sėkmingai sukūrė naujos kartos ortopedinius implantus.
3D spausdinimo technologijomis gaminami naujos kartos implantai pasižymi geresnėmis konstrukcinėmis ir funkcinėmis savybėmis, sumažins chirurginių operacijų sudėtingumą ir invaziškumą, užtikrins geresnį implanto suaugimą su žmogaus kaulais ir minkštaisiais audiniais.
Suprasdama tęstinumo svarbą ir jau prieš tai sėkmingai investavus ES lėšas projektų įgyvendinimui, įmonė  naudojasi ir naujojo 2014-2020 finansavimo laikotarpio priemonėmis.
Šiuo metu įmonė įgyvendina projektą „Naujos kartos ortopedinių implantų sertifikavimas“, pagal priemonę „Expo sertifikatas LT“. Projekto įgyvendinimo metu planuojama sertifikuoti įmonėje sukurtus ir adityvinėmis gamybos technologijomis pagamintus kaulų lūžių gydymo implantus, prieš tai atlikus visus sertifikavimui reikalingus tyrimus ir bandymus. Planuojami sertifikuoti produktai yra kuriami įgyvendinant  jau minėtą projektą "Naujos kartos ortopedinių implantų sukūrimas". UAB "Baltic Orthoservice" planuoja sertifikuotus implantus registruoti ES šalių įgaliotose institucijose, vykdančiose sertifikuotų gaminių, platinamų nacionalinėse ES šalių rinkose, registraciją, ir pradėti jų eksportą.
UAB "Baltic Orthoservice" – plačiau žinoma Ortho Baltic vardu, įkurta 2001 metais. Pradėjusi savo veiklą kaip individualios ortopedinės avalynės gamintoja. Ortho Baltic yra viena iš nedaugelio Lietuvos kompanijų, vykdančių mokslinius tyrimus ir kuriančių naujus produktus bei technologijas. Įmonės Technologijų ir inovacijų centre kuriamos ne tik naujos pagalbinės ortopedijos techninės priemonės, bet ir personalizuoti sąnarių, galvos, stuburo ir odontologiniai implantai.Komunikacijos skyrius
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.