lapkričio
16

ES paramos grąža – ekologiškesni, atsparesni, novatoriškesni produktai

Kol vienos įmonės pradeda įgyvendinti naujojo 2014 - 2020 m. finansavimo laikotarpio projektus pagal Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemones, kitos sėkmingai užbaigia 2007-2013 metų finansavimo laikotarpio projektus.

Viena tokių įmonių, įgyvendinusi kelis projektus pagal ES fondų priemones „Intelektas LT“ ir „Intelektas LT+“  - UAB „Veika“.

Nuo 1991 m. dirbanti įmonė užsiima vandeninių emulsijų ir plastifikuoto polivinilchlorido (PVC) pagrindu sukurtų spaustuvinių dažų bei rašalų gamyba.

Produktai yra orientuoti į tapetų pramonės ir plataus formato skaitmeninę spaudą, kurių pagrindas – gamtiniai, tokie kaip popierius, flizelinas bei polimeriniai substratai. Atskiros dažų grupės skirtos spaudai ant techninės tekstilės, formuojančios specifininę paviršiaus išvaizdą ir dekoratyvinius efektus.

Įmonė, norėdama savo produktais atitikti chemijos pramonės tendencijas, vartotojų poreikius, nuolat kuria naujus produktus. UAB „Veika“ panaudojo savo kvalifikuotų chemijos mokslo ir pramonės specialistų patirtį, žinias ir naujas idėjas vykdomuose projektuose, kuriuos remia ES struktūriniai fondai. Vienas tokių įgyvendinamų projektų buvo  „UAB „Veika“ Moksliniai tyrimai naujų dažų kūrimui“.

Įmonės duomenimis, rinkoje vis didėja produktų su pagerintomis savybėmis paklausa, pavyzdžiui, dangos su ilgesniu savybių išlaikymo terminu, padidintu atsparumu išoriniam poveikiui, ryškesnėmis spalvomis, naujomis faktūromis, ekologiškomis savybėmis ir kt. Tokių produktų sukūrimui būtina nuolatinė mokslinių tyrimų veikla ir mokslinių tyrimų bazės atnaujinimas.

Projekto metu įmonė vykdė mokslo tiriamuosius darbus, kurių rezultatas buvo sukurti nauji tapetų dažai, kokių dar niekas rinkai nesiūlo.
Įgyvendinat projektą pagal priemonę „Intelektas LT+“ įmonėje buvo išvystyta mokslinių tyrimų infrastruktūra. Būtent naujojoje laboratorijoje ir buvo sukurtas naujasis produktas – tapetų dažai, kurių pagrindas yra ekologiškesnis.

Į abu įmonės projektus pagal priemones „Intelektas LT“ ir „Intelektas LT+“ iš ES fondų investuota šiek tiek daugiau nei 500 tūkst. Eur.


Komunikacijos skyrius
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.