rugsėjo
18

„Europos burėse“ apdovanota „NanoAvionics“ – sėkmę atnešė ir LVPA priemonė „Naujos galimybės LT“

Paskelbti jau dvyliktą kartą įvykusio „Europos burių“ konkurso nugalėtojai. Šiemet geriausiu Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų projektu įdomiausio smulkaus verslo projekto kategorijoje pripažinta lietuvių kosmoso technologijų įmonė „NanoAvionics“.

„Europos burėms“ buvo pateiktas „NanoAvionics“ projektas „UAB „NanoAvionika“ naujų užsienio rinkų paieška ir esamų rinkų plėtra“, kuris iš dalies finansuojamas ES investicijomis pagal priemonę „Naujos galimybės LT“, administruojamą Lietuvos verslo paramos agentūros.

Finansų ministerijos organizuoto renginio metu bendrovės atstovams buvo įteiktas apdovanojimas už rinkoje pristatomus naujus ir inovatyvius produktus bei už gebėjimą pasinaudojant ES investicijomis visame pasaulyje atrasti ir užkariauti naujas verslo nišas.

UAB „NanoAvionika“ direktorius Vytenis Buzas sako, kad nuo pat įmonės įkūrimo pradžios vienas iš veiklos iššūkių buvo įsilieti į tarptautinę palydovų rinką fiziškai produktus vystant ir gaminant Lietuvoje. Todėl tarptautinės parodos, konferencijos bei naujų filialų kitose šalyse įkūrimas bendrovei yra labai svarbūs verslo plėtros elementai.

„Priemonė „Naujos galimybės LT“ prisidėjo prie plėtros procesų pagreitinimo. Ji padėjo aplankyti daugiau parodų, jose eksponuoti savo produktus bei susitikti su potencialiais pirkėjais akis į akį. Iš verslo plėtros pusės labiausiai džiugina, kad per pakankamai trumpą laiką tapome viena iš pasaulyje lyderiaujančių  mažuosius palydovus gaminančių įmonių. „NanoAvionics“ savo misijas patiki tokie kosmoso industrijos gigantai kaip NASA, ESA, Thales Alenia Space ir kiti“, – sako V. Buzas.

Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) direktorius Aurimas Pautienius-Želvys akcentuoja, kad pasitelkdamos ES investicijas ir bendradarbiaudamos su LVPA bendrovės gali pasiekti kur kas didesnį įgyvendinamų projektų mastą.

„Pasitelkdamos ES investicijas bendrovės ne tik drąsiau jaučiasi įgyvendindamos projektus, bet ir turi kur kas daugiau galimybių, priklausomai nuo projekto krypties. Glaudžiai bendradarbiaujame su LVPA klientais ir matome, kad, pavyzdžiui, priemonės, skirtos eksporto plėtrai, leidžia ne tik pažinti naujas galimas rinkas, bet ir padeda jose surasti naujų klientų, partnerių ar bendraminčių, išgryninti poreikį naujiems produktams. Na, o „Europos burių“ apdovanojimas UAB „NanoAvionikai“ – tai patvirtinimas bendrovei, kad įgyvendindama ES projektą ji sukuria vertę visos šalies mastu“, – teigia A. Pautienius-Želvys.

Pagrindinės UAB „NanoAvionika“ veiklos sritys yra nanopalydovų vystymas ir gamyba bei jų misijų valdymas. UAB „NanoAvionikos“ produkcija eksportuojama į daugiau nei 25 pasaulio šalis. Įmonė šiuo metu vysto naujus produktus – pažangią raketinės traukos sistemą bei globalaus daiktų interneto infrastruktūros, naudojant nanopalydovų tinklą, sprendimus.

Projekto, kuris įgyvendinamas pagal LVPA administruojamą priemonę „Naujos galimybės LT“ metu suplanuota sudalyvauti 8 tarptautinėse kosmoso srities parodose tikslinėse eksporto rinkose – Jungtinėse Amerikos valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir Singapūre. Įmonė jau dalyvavo parodose „Satellite 2019“ ir „SmallSat 2019“, vykusiose JAV, taip pat „UK Space Conference 2019“, kuri įvyko JK. Tolimesnes galimybes dalyvauti tarptautiniuose renginiuose kol kas sustabdžiusi koronaviruso pandemija.

„Europos burių“ konkurse šiais metais dalyvavo beveik 100 projektų iš visos Lietuvos. Į antrąjį etapą buvo paskirti 24 kandidatai.

Pažangiausi ir reikšmingiausi projektai apdovanoti aštuoniose nominacijose: už investicijas į žmogų, už šiuolaikiškos aplinkos kūrimą, už inovatyviausius sprendimus, už įdomiausią smulkaus verslo projektą, už inovacijų proveržį švietimo ir mokslo srityje, už inovacijas tausojant aplinką, už investicijas į atsinaujinimą ir bendruomeniškumo skatinimą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.