gruodžio
10

EK konkurse – LVPA nominuoto UAB „Softneta“ projekto sėkmė

Pasibaigusiame Europos Komisijos skelbtame „RegioStars“ konkurse UAB „Softneta“ projektas buvo tarp penkių geriausių „SMART Europe“ kategorijoje. Jis įgyvendintas kartu su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).

Bendrovės įgyvendintas projektas „Medicininių vaizdų apdorojimo, kompiuterinio diagnozavimo ir klinikinių sprendimų palaikymo informacinės ekosistemos ir taikomųjų programų kūrimas (MedCAD)“ buvo tarp 25 konkurso finalininkų, kuriuos iš 214 pateiktų kandidatų atrinko nepriklausomi EK ekspertai.

MedCAD technologijos vystymo projektas buvo nominuotas Išmaniosios Europos kategorijoje kaip vienas gerųjų vietos įmonių konkurencingumo didinimo skaitmeniniame pasaulyje pavyzdžių.

Įgyvendinto projekto vertė – 823 tūkst. Eur, pusę tinkamų išlaidų padengė ES investicijos, kurių pagal sutartį su LVPA  išmokėta 420 tūkst. Eur, skyrus finansavimą pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“.

Išbandyta Šveicarijoje

Pasak UAB „Softneta“ generalinio direktoriaus Vytauto Baublio, būti tarp kelių inovatyviausių Europos projektų - didelis įmonės veiklos pripažinimas.  „Vienas iš gerosios patirties pavyzdžių - Šveicarija, kurioje MedCAD technologija yra integruota su e. sveikatos platforma.  Šia platforma jau naudojasi daugiau nei 5 mln. pacientų daugiau nei 160-yje Šveicarijos ligoninių”, − kalba V. Baublys.

Anot bendrovės vadovo, MedCAD programinė įranga pradėta kurti prieš 4 metus ir skirta naudoti sveikatos priežiūros sektoriuje visame pasaulyje. Ji išsprendžia prieigos prie diagnostinių vaizdų trūkumo problemą: pacientai turi tiesioginę prieigą prie medicininių duomenų, o dirbtinis intelektas gali būti integruotas neribotai.

„MedDream programinę įrangą, kurioje integruota MedCAD technologija, medikų bendruomenės vertina todėl, kad ji gali būti pritaikoma kiekvienos sveikatos priežiūros įstaigos infrastruktūrai ir nereikalauja papildomų išteklių. Didelis naudojimas užtikrina skaitmeninių medicininių vaizdų skaičiaus augimą ir greičiausią būdą gauti diagnozę iš gydytojų”, − pabrėžia V. Baublys.  

Jis atkreipia dėmesį, kad paciento įkeliami duomenys yra anonimizuojami, pats pacientas gali siųsti prieigą prie savo duomenų kam tik nori ir gauti kitų specialistų nuomonę. “MedCAD padeda išgelbėti gyvybes bei užtikrinti aukšto lygio sveikatos priežiūros paslaugas“, − priduria V. Baublys.

Naudotojai – daugiau nei 64 pasaulio valstybėse

„Į geriausių Europos projektų konkursą nominuojame stipriausius ir reikšmingiausias inovacijas sukūrusius projektus, atsižvelgdami į apdovanojimų reikalavimus. UAB „Softneta“ sukurtos sveikatos apsaugos sistemos technologijos turi didžiulę praktinę vertę, todėl džiugu, kad pažangus bendrovės produktas aukštai įvertintas ir Europos mastu“, − sako LVPA direktorius Aurimas Želvys.

UAB “Softneta” vysto medicinos vaizdų ir komunikavimo sprendimus, gerinančius pacientų sveikatos priežiūros kokybę. Kauniečių vystomi sprendimai naudojami daugiau nei 64 šalyse visame pasaulyje.

Pagal sutartį su LVPA įgyvendintas ne vienas inovatyvus projektas: įgyvendintas “Medicininės operacinės sistemos ir taikomųjų programų MTTP projektas” pagal priemonę “Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“, kuriam skirta 250 tūkst. Eur ES investicijų, šiuo metu vykdomas  projektas „Naujos medicinos vaizdų transliacijos technologijos kūrimas“ pagal priemonę „Eksperimentas“, kuriam skirtas 443 tūkst. Eur ES finansavimas. Bendrovei taip pat du kartus buvo teikta lėšų pagal priemonę „Naujos galimybės LT“ – įmonės konkurencingumui didinti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.