lapkričio
14

Galimybės mokslo ir verslo bendradarbiavimui: mokymai „Eksperimento“ pareiškėjams Kaune

Įmonėms, planuojančioms įgyvendinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus, numatyta skirti daugiau nei 72,7 mln. eurų investicijų pagal ES investicijų priemonę „Eksperimentas“. Lietuvos verslo paramos agentūra kviečia į lapkričio 21 d. KTU „Santakos slėnyje“ Kaune vyksiančius mokymus priemonės „Eksperimentas“ pareiškėjams. Renginio metu bus išsamiai pristatyta ES investicijų priemonė, aptarti svarbiausi paraiškos rengimo klausimai ir kita aktuali informacija.
 
Priemonės „Eksperimentas“ tikslas - skatinti įmones kurti inovatyvius produktus ar paslaugas, įgyvendinti mokslinius tyrimus ir vykdyti eksperimentinės plėtros veiklas, įsigyjant reikalingą įrangą, sukuriant infrastruktūrą bei vystant veiklas, susijusias su procesų ir organizacinių inovacijų diegimu. Tokiu būdu siekiama didinti įmonių konkurencingumą ir produkcijos patrauklumą.

„Įmonės, žiūrėdamos į ateitį, turi kurti naujas technologijas ir produktus. Tam reikalingi moksliniai tyrimai arba eksperimentinė plėtra. Jiems ši priemonė ir yra skirta,“ teigia Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) Mokslo ir inovacijų skyriaus vyriausioji projektų vadovė Jūratė Jakaitienė.
 
Priemonė „Eksperimentas“ stipriai orientuota į regionus. „Šiuo metu paskelbti du projektų finansavimo sąlygų aprašai. Vienas skirtas visai Lietuvai, kitas – regionams. Pagal antrąjį – regioninį – aprašą nėra tinkami pareiškėjai, registruoti arba vykdantys veiklą Kauno ir Vilniaus miestuose bei rajonuose,“ pabrėžia LVPA Mokslo ir inovacijų skyriaus vedėjo pavaduotoja Alma Jakštienė.
 
Pagal bendrąjį priemonės „Eksperimentas“ kvietimą numatoma paskirstyti daugiau kaip 50 mln. eurų, pagal regioninį – 22,7 mln. eurų ES investicijų. Regioniniu kvietimu siekiama paskatinti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklų įsitvirtinimą mažesniuose Lietuvos miestuose ir rajonuose.
 
Priemone „Eksperimentas“ įmonės taip pat skatinamos bendradarbiauti su mokslo ir studijų institucijomis. Tikimasi, kad apjungiant verslo patirtį ir mokslines žinias, sparčiau augs įmonių inovatyvumas, todėl įgyvendinant projektus su partneriais finansavimo intensyvumas gali būti padidintas net 15 proc.
 
Paraiškoms pateikti skirtas daugiau nei keturių mėnesių laikotarpis – galutinis paraiškų pateikimo terminas numatomas 2020 m. vasario 17 d., tačiau jau dabar stebimas didelis susidomėjimas priemone. Kviečiame aktyviai registruotis į lapkričio 21 d. Kaune vyksiančius mokymus priemonės „Eksperimentas“ pareiškėjams, nes vietų skaičius ribotas!
 
Registracijos į renginį formą rasite čia.
 
Renginio programą skaitykite čia.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.