lapkričio
27

Gamybininkai ieškos efektyviausių energijos taupymo galimybių

Pasibaigus priemonės „Auditas pramonei LT“ trečiajam kvietimui Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė vertinti 47 paraiškas, iš kurių 32 projektams yra skirtas 180 tūkst. Eur. finansavimas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Tarp finansavimą gavusių įmonių – bendrovės „Grigeo“, „Taneta“, „Unipuras“, „Radviliškio mašinų gamykla“, „Baltic plastic products“, „Litoplast“, „Textilis“, „Asmoda“ ir kitos.

Beveik 8 tūkst. eurų ES investicijų sulauksianti pramoginius laivus gaminanti bendrovė, siekdama prisidėti prie nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo didinimo tikslų ir sumažinti gamybos proceso metu patiriamas išlaidas, įgyvendins projektą „UAB "MAREX Boats" pasirengimas energijos sąnaudų įmonės veikloje mažinimui“. Vadovaujantis tyrimo rezultatais bendrovė planuoja įsidiegti efektyviausias energijos taupymo priemones, taip optimizuodama sunaudojamos energijos vartojimo apimtis.

Be laivų, investicijas gavusios įmonės gamina baldus, šarvuotas duris, medieną, kėlimo ir krovimo įrangą, tekstilę, maistą, metalo gaminius ir kitą produkciją. Projektų, kuriems buvo skirtas finansavimas, daugumą, sudarė vidutinės ir mažos ir tik dvi - didelės įmonės.

„Auditas pramonei LT“  kvietimu siekiama skatinti įmones identifikuoti energijos vartojimo apimtis, nustatyti energijos vartojimo mažinimo galimybes ir būdus energijos vartojimo efektyvumui didinti. Pirmieji kvietimai pagal šią priemonę parodė, jog investicijų į energijos vartojimą auditą poreikis – didžiulis. Tikimasi, kad „Auditas pramonei LT“ projektai paskatins įmones judėti energijos vartojimo apimčių mažinimo link.
 

Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
El.p.: [email protected]
Tel. nr: (8 5) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.