spalio
29

Gamybos procesų skaitmeninimo galimybes įvertino 125 pareiškėjai

Pasibaigus naujosios priemonės  „Pramonės skaitmeninimas LT“  kvietimo konkursui, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sulaukė net 125 paraiškų. Jose prašomas finansavimas būsimiems projektams yra  daugiau nei 66,8 mln. Eur.  
 
„Pramonės skaitmeninimas LT“ kvietimas daugiausia dėmesio ir net 39 paraiškų susilaukė iš  Vilniaus apskrityje veikiančių įmonių, beveik tiek pat  - iš Kauno apskrityje veikiančių – 36 paraiškų, likusią gautų paraiškų dalį sudarė kiti didžiųjų Lietuvos miestų apskrityse veikiančių įmonių paraiškos.
 
Gamybos procesus skaitmenizuoti, gautų paraiškų duomenimis, sieks įmonės, kurių veikla susijusi su metalo gaminių gamyba. Pagal šią veiklos sritį Europos Sąjungos investicijomis pasinaudoti nori net 18 įmonių. Popieriaus gaminių gamyba ir spausdinimu užsiimančios bendrovės vertinimui pateikė 13, o plastikinių gaminių gamintojai – 12 projektų. Kitos paraiškas pateikusios įmonės veikia tekstilės gaminių ir drabužių siuvimo, baldų, medienos ir medienos gaminių, mašinų ir įrangos, medicinos prietaisų, elektroninių ir optinių gaminių, stiklo gaminių, maisto, gėrimų ir kitų produktų gamybos srityse.
 
Priemone „Pramonės skaitmeninimas LT“ siekiama paskatinti pramonės labai mažas įmones, mažas įmones ir vidutines įmones (toliau – MVĮ) skirti lėšų technologiniam auditui atlikti, kuris padėtų joms įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo galimybes ir perspektyvas ir taip užtikrintų jų investicijų į gamybos procesų skaitmeninimo technologijų diegimą tikslingumą, efektyvumą bei naudą, sudarytų sąlygas įmonių darbo našumo augimui, taip pat paskatintų MVĮ pokyčius ir darbo našumo didinimą, diegiant pramonės įmonių procesų skaitmeninimo technologijas gamybos procesuose.
 
Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
El.p.: [email protected]
Tel. nr: (8 5) 2034866
 
 


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.