lapkričio
28

Į Lietuvos dvarų ir pilių paveldą - naujomis akimis

Šiandien, pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e-rinkodara“ Lietuvos pilių ir dvarų asociacija su Lietuvos verslo paramos agentūra (toliau - LVPA) pasirašė projekto „Lietuvos pilių ir dvarų žinomumo didinimas elektroninės rinkodaros priemonėmis“ sutartį.

Į šį projektą bus investuojama daugiau nei 64,5 tūkst. Eur Europos regioninės plėtros fondo lėšų, o bendra projekto vertė siekia beveik 76 tūkst. Eur.

Vieni pagrindinių Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos projekto tikslų - didinti prioritetinėse turizmo traukos vietovėse esančių pilių ir dvarų žinomumą: pristatyti  šiuos lankytinus objektus, kaip išskirtinės vertės saugotiną kultūros paveldą ir formuoti visuomenės suvokimą apie jų vertę.

Projekto metu bus sukurta reprezentatyvi, informatyvi, patraukliai ir patogiai informaciją pateikianti interneto svetainė „Pažinkime Lietuvos dvarus". Tinklavietėje lankytojas galės matyti svarbiausią informaciją apie kultūrinius objektus – pilis ir dvarus: kaip atvykti, kada lankytis, kokios paslaugos teikiamos. Interaktyvaus kalendoriaus dėka bus lengva planuoti apsilankymo laiką, o maršrutą numatyti padės atsisiuntimo funkciją turintys žemėlapiai.

Siekiant sudominti lankytoją internetinėje erdvėje, pilys, dvarai ir jų parkai bus pateikiami efektyviomis vaizdinėmis priemonėmis – profesionaliais audiovizualiniais pristatymais ir nuotraukomis. Kultūros paveldu besidomintys lankytojai internetinėje svetainėje galės rasti ir straipsnius, susijusius su šios srities aktualijomis.

Taip pat reklama bus vykdoma užsienio šalių, kurių auditorijai aktualiausia informacija apie Lietuvos lankytinas vietas, portaluose, kalbomis – anglų bei rusų, tuo pačiu Lietuvą pristatant ir populiarinant užsienio šalių turizmo rinkose.

„Europos ir pasaulio kontekste, Lietuva, kaip turistinė valstybė nėra pakankamai žinoma. Informacijos trūkumas ypač jaučiamas objektuose, kuriuose nėra įrengti muziejai ar kitos kultūrinės įstaigos. Juk kultūros paveldų žinomumą galėtume laikyti vienu iš šalies brandos rodiklių. Pilys ir dvarai istorijoje minimi tarytum Lietuvos ekonomikos variklis, išsidėstęs po visą šalį. Jų tam tikras atgimimas ir pristatymas yra išties svarbus. Juk kiekvienas dvaras ar kiekviena pilis yra unikalūs: skirtingo laikmečio, susiję su tam tikromis asmenybėmis. Visa tai suteikia jiems gilesnę prasmę, tai nėra tiesiog gražūs pastatai. Išties svarbūs -  istoriniai aspektai. Norime suteikti galimybę žmogui sužinoti  koks svarbus asmuo tame dvare gyveno ar lankėsi. Visas šiuo metu dvaruose, pilyse ir jų parkuose pateikiamas servisas yra tik priemonės. Priežastis dėl ko žmonės keliauja ir domisi panašiais objektais yra kultūros ir gamtos vertybės.“ - teigia Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.

Planuojama, kad projektas bus įgyvendintas per dvejus metus.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.