lapkričio
09

Įmonės siekia optimizuoti verslą ES investicijomis – pateiktos 431 paraiškos

Optimizuoti su gamybos ar paslaugų teikimu ir veiklos organizavimu susijusius verslo procesus – toks yra pagrindinis įmonių, pateikusių paraiškas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „E-verslas LT“, siekis. Gauta 431 paraiška, prašoma finansavimo suma - 11,4 mln. eurų.
Daugiausiai paraiškų sulaukta iš Vilniaus – 165. Paraiškų sulaukta ir iš kitų didžiųjų Lietuvos miestų, taip pat po kelias  atkeliavo ir iš mažesniųjų miestų ar jų rajonų.
Paraiškas teikė ir gamybinės, ir paslaugų įmonės. Įmonių veiklos sritys labai įvairios: medienos perdirbimas, baldų gamyba, metalo perdirbimas bei gamyba, atliekų surinkimas, vamzdynų remontas, buhalterijos paslaugos, viešbučių ir apgyvendinimo paslaugos, maisto produktų – pieno, mėsos perdirbimas, viešojo maitinimo paslaugos, įvairių rūšių automobilių remontas, krovinių pervežimo paslaugos, tekstilės, čiužinių gamyba, namų renovacija, farmacija, drabužių gamyba, medicininės ir slaugos įrangos gamyba, kosmetikos gamyba ir daugelis kitų.
Kai kuriose įmonėse dauguma vykstančių su verslo valdymu susijusių operacijų vis dar yra atliekamos rankiniu būdu, pavyzdžiui, vykdoma žaliavų ir pagamintos produkcijos sandėlio likučių apskaita, formuojami užsakymai gamybai, užsakymų įvykdymo terminai, rezervacijos.
Pagal priemonę „E-verslas LT“, investavus ES paramą verslo procesų valdymo sistemų įdiegimui, būtų optimizuoti su gamybos, paslaugų teikimu ir veiklos organizavimu susiję verslo procesai. Įmonėms sistemos leistų automatizuoti įvairias funkcijas, kurios dabar atliekamos mechaniškai. Verslo procesai ir jų valdymas būtų sujungti ir integruoti į bendrą sistemą.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.