lapkričio
20

Inovacijoms Lietuvoje kurti – kvietimas dar 20 mln. eurų investicijų

Siekdamos pritraukti užsienio investicijų į šalies mokslo tyrimų, eksperimentinės plėtros bei inovacijų (MTEPI) sritį Lietuvos verslo paramos agentūra bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia teikti paraiškas projektams finansuoti pagal priemonę SMART FDI Nr.3.

Naujiems inovatyviems produktams ir paslaugoms kurti šiuo kvietimu numatyta 20 mln. Eur investicijų, paraiškos priimamos nuo š. m. lapkričio 23 d. iki gruodžio 23 d. imtinai.

Pasak Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) direktoriaus Aurimo Želvio, inovacijos yra ateities ekonomikos variklis, todėl skatinti jas yra perspektyvu ir būtina.

„Remdami taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą − investuojame į ateities ekonomiką, kurioje ilgainiui atsiras inovatyvių produktų technologijos ir pažangūs produktų prototipai. Kartu augs užsienio investicijos Lietuvoje, kas rodo šalį esant patikima rinka investuotojams“,− vardija inovacijų privalumus A. Želvys.

SMART FDI priemone skatinami projektai, kuriuose investuojama į MTEP veiklas, kuriama nauja arba plečiama jau veikiančios įmonės MTEP infrastruktūra, vystomos veiklos, susijusios su procesų ir organizacinių inovacijų diegimu.  „Siekiama, kad būtų pritrauktos MTEPI srities užsienio investicijos, ir MTEP veiklos būtų vykdomos Lietuvoje“,− pabrėžia Vytaras Tamašauskas, LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus vedėjas.

Galima projekto finansavimo suma priklauso nuo planuojamos veiklos. Į iki 3 mln. Eur gali pretenduoti pareiškėjai, investuojantys į MTEP veiklas. Šiai veiklai vykdyti gali būti pasitelkti partneriai  − privatūs juridiniai asmenys, mokslo ir studijų institucijos.

Papildomai iki 6,5 mln. Eur investicijų gali tikėtis pareiškėjai, ketinantys kurti naują arba plėsti esamos įmonės MTEP infrastruktūrą. Šiai veiklai partneriai negalimi.

Didžiausia suma, kuri numatyta investuojantiems į veiklas, susijusias su procesų ir organizacinių inovacijų diegimu – 0,5 mln. eurų. Jei tokią veiklą vykdantis pareiškėjas yra didelė įmonė, projektą ji privalo vykdyti kartu su partneriu – labai maža, maža ar vidutine įmone.

Esminiai reikalavimai pareiškėjams - sukurti ir rinkai pateikti naujų produktų, sukurti naujų darbo vietų, tyrėjų naujų darbo vietų, pritraukti privačių investicijų.

Įgyvendinant projektus pagal priemonę, tikimasi verslo ir mokslo glaudesnio bendradarbiavimo, stiprinant ryšius su mokslo ir studijų institucijomis.

SMART FDI yra tęstinė priemonė. Pagal ankstesnius kvietimus finansuoti šiuo metu įgyvendinami 18 projektų, kuriems skirtų investicijų bendra suma viršija 25 mln. Eur. Baigtas 1 projektas − „Žmogaus elgsenos prognozavimo technologijos sukūrimui skirti moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra“, kurį įgyvendino UAB „Sentiance Baltics“. Jam pagal šią priemonę buvo skirta 0,524 mln. Eur.

Išsamiau apie priemonės „SMART FDI“ Nr. 3 kvietimą ir aktualius dokumentus rasite čia.
 
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.