birželio
20

Inovacijų potencialo siekiančioms gamybos įmonėms – „Change2Twin“ parama

Siekiant didinti Lietuvos įmonių inovacijų plėtrą ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybes, Inovacijų agentūra ragina Lietuvos gamybos įmonės pasinaudoti įvairiomis inovacijų finansavimo galimybėmis. Viena jų – jau birželio 30 d. startuosiantis Europos Sąjungos finansuojamo „Change2Twin“ projekto kvietimas teikti paraiškas ir gauti iki 10 tūkst. eurų įmonės skaitmenizacijos lygio analizei ir pasiruošimui diegti skaitmeninio dvynio (angl. „digital twin“) sprendimus.
 
Šia paramos priemone galės pasinaudoti įvairaus dydžio gamybos įmonės, kurios ateityje nori naudotis skaitmeniniais savo veiklos procesų ar įrenginių atitikmenimis. Atrinktos įmonės finansinę išmoką privalės panaudoti darbui su vienu iš 38 sertifikuotų skaitmeninių inovacijų centrų (angl. „DIH“), bendradarbiaujančiu su projektu. Paramą gavusios įmonės 2023 m. galės dalyvauti antrajame programos etape ir gauti iki 90 tūkst. eurų numatytų technologijų kūrimui ir diegimui.
 
Skaitmeniniai dvyniai – tai IT įrankiai, kurie leidžia gamybinius procesus, įrenginius, sistemas ar jų elementus perkelti į skaitmeninę erdvę, sukuriant sąsają tarp realaus sprendimo ir virtualaus jo atitikmens. Šios technologijos yra naudojamos stebėsenai, analizei, modeliavimui, trikdžių prevencijai ir kitoms funkcijoms atlikti.
 
Kvietimas skaitmenizacijos potencialo įvertinimui skirtai paramai gauti bus atviras nuo 2022 m. birželio 30 d. iki rugsėjo 22 d. Paraiškas teikti bus kviečiamos Europos Sąjungoje įsikūrusios mažos ir vidutinės įmonės. Išsamios paraiškos teikimo instrukcijos birželio 30 d. bus paskelbtos tinklalapyje: https://www.change2twin.eu/open-calls/assessment-voucher/
 
Praėjusiais metais „Change2Twin“ projekto paramą gavo 19 Europos įmonių, tarp kurių – bendrovės veikiančios maisto, audinių, metalo, transporto ir kitose gamybinės pramonės srityse.
 
„Change2Twin“ projektas yra finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Horizontas 2020“ lėšomis ir priklauso „I4MS“ programai, skirtai plėsti gamybinės pramonės MVĮ inovacijų potencialą. „Change2Twin“ tikslas – prisidėti prie pramonės MVĮ skaitmenizacijos, skatinti bendradarbiavimą su skaitmeninių inovacijų centrais, kurti skaitmeninių dvynių sprendimų ekosistemą, leidžiančią įmonėms pasinaudoti jau sukurtais sprendimais.
 
Daugiau apie projektą: https://www.change2twin.eu/
 
Parengta įgyvendinant iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Smart Inotech pramonei“. Projekto  Nr. 01.2.1-LVPA-V-842-01-0004. 
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.