kovo
05

Inovatyvios gamybos plėtrai regionuose prašoma 35,5 mln. Eur finansavimo

Pasibaigus dar vienam, regionų įmonėms skirtam kvietimui teikti paraiškas, pagal priemonę „Regio potencialas LT“, Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA), įmonės pateikė 186 paraiškas. Moderniai gamybai ir darbo našumo didinimui prašoma 35,5 mln. Eur, o bendros investicijos į gamybos plėtrą sieks daugiau nei 71 mln. Eur.

Aktyviausiai gamybą atnaujinti ketina Utenos apskrities įmonės  - iš šio regiono sulaukta 28 paraiškų už 5,6 mln Eur..  Kitų apskričių statistika yra tokia: Panevėžio  - 25 paraiškos už 4,8 mln. Eur. prašomu finansavimu, Šiaulių – 24 paraiškos už 3,5 mln. Eur finansavimo., Klaipėdos – 20, Alytaus, Marijampolės ir Vilniaus apskritys – po 16, Kauno apskritis – 14, Tauragės – 12.

„Ši galimybė regionų įmonėms gauti finansavimą – jau nebe pirma, skirta tik regionuose veiklą vykdančioms įmonėms, siekiant nukreipti investicijas būtent čia, mažinant netolygumus tarp didžiųjų miestų ir regionų. Iš ankstesnės priemonės „Regio Invest LT“ projektų įgyvendinimo patirties matome, kad priemonių, skirtų regionams, populiarumas yra didelis.  Tikime regionų įmonių galimybėmis, kompetencija ir potencialu, todėl laukiame šios priemonės teigiamo poveikio regionams“, sako LVPA direktorius Aurimas Pautienius - Želvys.

Įmonės regionuose sėkmingai įgyvendina projektus, pasinaudoję ankstesnės priemonės „Regio invest LT“ finansavimu. Šiuo metu Šiaulių, Utenos, Telšių, Alytaus, Utenos, Panevėžio ir kitose apskrityse  yra įgyvendinami 47 projektai už 47,5 mln. Eur. Europos regioninės plėtros fondo lėšų finansavimo. 21 projektas yra sėkmingai baigtas. Įgyvendinant projektus regionuose jau yra sukurtos 229 darbo vietos.

Norėdama padėti pareiškėjams, ieškantiems tinkamiausio būdo plėsti savo verslą ES investicijų pagalba ir įsigilinti į regionuose veikiančių įmonių poreikius,  LVPA siekia perteikti bendrą ES investicijų verslui regionuose paveikslą, iš kurio įmonė išsirinktų geriausiai įmonės poreikius atitinkantį įrankį. Tuo tikslu LVPA vykdė mokymų ciklą regionuose projektus įgyvendinančioms ar paraiškas teikti norinčioms įmonėms.

LVPA primena, kad priemonės „Regio potencialas LT“ kvietimo biudžetas yra 20,3 mln Eur. Šios lėšos tam tikromis dalimis bus paskirstomos tarp apskrityse veikiančių įmonių. Didžiųjų miestų ir rajonų – Vilniaus ir Kauno įmonės šiame konkurse dalyvauti negalėjo.
 
Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
El.p.: [email protected]
Tel. nr: (8 5) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.