spalio
14

Investavus ES lėšas žadamas nenutrūkstamas elektros energijos tiekimas

VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašyta sutartis reikšminga ne tik pasirašiusiai įmonei, bei ir visai Lietuvai. Projekto finansavimo ir administravimo sutartį pasirašiusi įmonė „Litgrid“ daugiau nei 2 mln Eur investuos į projektą – „Elektros energijos perdavimo patikimumo užtikrinimas Vilniaus E-3 TP, 110/35/10 kV Pagėgių TP ir 110/10 kV Juodupės TP 110 kV skirstyklose“.

Ką reiškia toks projektas valstybei? Elektros energijos skirstymo (EES) darbo patikimumui didelę įtaką turi transformatorių pastočių (TP) techninė būklė. Nors Lietuvoje pastatytos naujos tarpsisteminės elektros jungtys ir pradėti eksploatuoti 400 kV įrenginiai, tačiau didžioji 330-110 kV elektros tinklų dalis pastatyta daugiau nei prieš 25–30 metų ir jų veiklos amžius jau pasiekė ar net viršijo numatytą eksploatavimo terminą. Seniai statyti įrenginiai reiškia ir didesnę gedimų ir avarijų tikimybę.

Be to, vykstantys geografiniai bei struktūriniai elektros energijos vartojimo ir gamybos pokyčiai parodo ir kitas silpnas perdavimo tinklo vietas. Visos šios priežastys sąlygoja tai, kad perdavimo tinklą būtina modernizuoti ir plėsti. Vilniaus, Pagėgių, Juodupės skirstyklų rekonstravimas prisidės prie EES perdavimo tinklo patikimo ir stabilaus darbo užtikrinimo, nenutrūkstamo elektros energijos tiekimo, vidaus elektros perdavimo tinklo nuoseklaus atstatymo.

Modernizavus bei rekonstravus Vilniaus, Pagėgių, Juodupės skirstyklas, bus užtikrintas patikimas elektros energijos tiekimas ir perdavimas Vilniaus, Klaipėdos ir Rokiškio rajonuose, padidinta operatyvinio valdymo galimybė įrengus naujas pažangias apskaitos, stebėjimo ir valdymo sistemas, kitą pažangią technologinę įrangą, mažinamas aplinkos taršos poveikis.


Komunikacijos skyrius
(85) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.