birželio
14

Investicijų kryptis – regionai, lyderiauja – mažieji

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė vertinti priemonės „Regio potencialas LT“ paraiškas. Teigiamai įvertinti net 158 projektai, kuriuose investicijų apimtis siekia 60 mln. Eur, iš jų 29,3 mln. Eur sudarys Europos regioninės plėtros fondo investicijos, o pačios įmonės prisidės 30,7 mln. Eur nuosavu finansiniu indėliu. Atsižvelgiant į priemonei „Regio potencialas LT“ skirtą Europos regioninės plėtros fondo lėšų biudžetą, šiuo metu skirtas 15,7 mln. Eur finansavimas 83 įmonėms, o likusieji projektai  įtraukti į rezervinį sąrašą ir bus ieškoma papildomo finansavimo. 
 
Priemonė „Regio potencialas LT“ skatina tiek naujas, tiek veiklą jau vykdančias įmones teikti paraiškas gamybiniams pajėgumams diegti ir modernizuoti. Skelbiant kvietimą teikti paraiškas numatyta 2,8 mln. Eur ES investicijų skirti Utenos, Alytaus, Marijampolės, Tauragės bei Telšių apskričių įmonėms, 1,2 mln. Eur – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių verslo organizacijoms. Nors pagal  pateiktų paraiškų skaičių daugiausia projektų Panevėžio, Utenos ir Šiaulių apskrityse, tačiau pagal skirtą finansavimą lyderiauja mažosios apskritys – Marijampolės, Alytaus, Tauragės, Utenos Vertinant pareiškėjų veiklų sektorius matyti, kad investicinių projektų gausiausia maisto pramonės, metalo apdirbimo ir gaminių gamybos bei medienos apdirbimo ir gaminių gamybos sektoriuose. 
 
„Ruošiantis ES investicijoms 2021–2027 m. ypač svarbu jau dabar suteikti papildomą paskatą verslui kurtis ir investuoti mažuose Lietuvos regionuose,“ – teigia LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.
 
Didžiausią ES finansavimą gavo įmonė UAB „Danvita“, projekto metu planuojanti įsigyti duonos gaminių gamybai reikalingą įrangą. Bendra šio projekto vertė siekia 1,44 mln. Eur, iš kurių tinkamos finansuoti lėšos sudaro net 1,42 mln. Eur. 
 
Praėjusių metų rudenį LVPA organizuoto renginių ciklo „ES investicijos verslui regionuose“ metu išskirtinis dėmesys buvo skirtas verslo finansavimo priemonei „Regio potencialas LT“ bei išsamiam jos pristatymui ir regioniniuose miestuose. Alytaus, Telšių, Panevėžio, Tauragės, Utenos, Marijampolės, Šiaulių, taip pat Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose vykęs seminarų ciklas pritraukė beveik 400 dalyvių. Akivaizdu, jog gausiai lankytas ir aktualus renginių ciklas turėjo įtakos ir šio priemonės „Regio potencialas LT“ kvietimo rezultatams: net 118 pareiškėjų pirmą kartą teikė LVPA paraišką projektui finansuoti. 

19 įmonių projektai nėra tiesiogiai susiję su pagrindine jų deklaruojama veikla. Konsultaciniu valdymu užsiimanti UAB „Solaneksa“ ketina gaminti vaistažolių arbatą,  maisto produktų prekybos bendrovė UAB „Ekovisa“ –  aliejų, o MB „Auto pirkliai“, prekiaujantys transporto priemonėmis, projektą sieja su šalto asfalto gamyba.
 
Įmonė Projekto veikla Įmonės veikla
UAB „NP5 Constructions“ metalo apdirbimas 41.20 - Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
UAB „Microlanas“ medienos apdirbimas 47.41 - Kompiuterių, jų išorinės ir programinės įrangos mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse
UAB „Solaneksa“ vaistažolių arbata 70.00 – Konsultacinė valdymo veikla
UAB  „Delta Construction“ betono gamyba 46.73 - Medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmeninė prekyba
UAB „DTZ group“ akmens gaminiai 46.73 - Medienos, statybinių medžiagų ir sanitarinių įrenginių didmeninė prekyba
UAB „OLMINA“ metalo gaminiai 35.11 - Elektros gamyba
UAB „TPL Technologies“ medienos gaminiai 25.61 - Metalų apdorojimas ir dengimas
UAB „Apastata“ medienos apdirbimas 41.20 - Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
UAB „Emaja“ medienos apdirbimas 46.76 - Kitų tarpinių produktų didmeninė prekyba
UAB „Blokelita“ betono gaminiai 43.99 - Kita, niekur kitur nepriskirta, specializuota statybos veikla
UAB „Ekovisa“ aliejaus gamyba 46.38 - Kitų maisto produktų, įskaitant žuvis, vėžiagyvius ir moliuskus, didmeninė prekyba
UAB „Brugtė“ audinių marginimas 18.12 – Kitas spausdinimas
MB „Auto pirkliai“ šalto asfalto gamyba 45.11 - Automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių pardavimas
UAB „Marilisa“ metalo gaminiai 69.10.30 - Bendrieji patarimai ir konsultacijos, teisinių dokumentų rengimas
UAB „Meksas“ plastiko gaminiai 22.29 - Kitų plastikinių gaminių gamyba
UAB „Car rent“ metalo apdirbimas 45.11 - Automobilių ir lengvųjų variklinių transporto priemonių pardavimas
UAB „Žemaitijos energija“ biokuro gamyba 35.12 - Elektros perdavimas
UAB „Projektai visiems“ akmens gaminiai 70.22 - Konsultacinė verslo ir kito valdymo veikla
UAB „Amico“ spauda 47.61 - Knygų mažmeninė prekyba specializuotose parduotuvėse


„Regio potencialas LT“ priemone pirmą kartą ES investicijos Lietuvoje gražintinų subsidijų forma buvo nukreiptos į verslo mažuosiuose Lietuvos regionuose gebėjimų stiprinimą ir konkurencingumą. 
 
„Didžiausias finansinis ir žmogiškasis kapitalas telkiasi didžiuosiuose miestuose, o Lietuvos regionų verslui sudėtingiau konkuruoti dėl šių išteklių pritraukimo. Priemonė „Regio potencialas LT“ yra skirta smulkiojo ir vidutinio verslo konkurencingumui skatinti didinant gamybinius pajėgumus ir darbo našumą. Svarbu, kad pagal šią priemonę kiekvienai iš dešimties Lietuvos apskričių skirtas iš anksto nustatytas ES lėšų dydis ir įmonių projektai konkuravo su kitais projektais tik toje apskrityje, kurioje numatyta juos įgyvendinti. Taip sudaromos sąlygos tolygiau augti ir plėtotis visiems Lietuvos regionams.“ – teigia LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Irma Slavinskienė.
 
Daugiau informacijos:
LVPA Komunikacijos skyrius
Tel. nr: (8 5) 2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.