liepos
10

Investuoti į gamybos skaitmeninimą siekia 154 įmonės – prašo beveik 66 mln. Eur ES investicijų

Lietuvos verslo paramos agentūra skelbia kvietimo „Pramonės skaitmeninimas“ Nr. 2 pabaigą. Pagal antrąjį kvietimą įgyvendinti gamybos procesų skaitmeninimą siekia 154 šalies įmonės – t.y. 29 įmonėmis daugiau nei pirmuoju kvietimu. Verslo atstovų prašoma Europos Sąjungos investicijų suma daugiau nei keturis kartus viršija kvietimu numatytą biudžetą ir sudaro 66 mln. Eur.

ES investicijų internetinėje duomenų svetainėje po kvietimo pabaigos buvo užregistruotos 158 pareiškėjų paraiškos. Išskaičiavus pateiktas pasikartojančias paraiškas, galutinis jų skaičius sudaro 154. Didžiausia įmonių prašomo finansavimo suma sudaro 2,9 mln. Eur. Mažiausia – beveik 22 tūkst. Eur. Vidutinė ES investicijų suma, kurios įmonės prašo skaitmeninimo sprendimams, siekia beveik 425 tūkst. Eur.

Iš viso šiuo antruoju kvietimu verslui buvo numatyta paskirstyti virš 15 mln. Eur. Tiesa, Vyriausybės birželio 10 d. patvirtintame Finansų ministerijos parengtame Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane įvardijama papildoma 20 mln. Eur suma priemonės „Pramonės skaitmeninimas LT“ projektams.

„Antrasis „Pramonės skaitmeninimas LT“ kvietimas parodė, kad Lietuvoje labai sparčiai daugėja pramonės įmonių, savo veiklos procesams keliančių aukščiausius reikalavimus ir siekiančių įgyvendinti skaitmeninę transformaciją. Būdama projektų įgyvendinimo partnerė, LVPA dės visas pastangas, kad būtų atrinkti tvariausi projektai ir įmonėms pavyktų pasiekti paraiškose užsibrėžtų tikslų“, – sako LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

Daugiausiai paraiškų pagal šį kvietimą buvo sulaukta iš įmonių, veikiančių Vilniaus (37 proc.) ir Kauno (29 proc.) apskrityse. Tačiau LVPA Verslo produktyvumo projektų skyriaus vedėja Sigita Skrebė atkreipia dėmesį, kad aktyvumą parodė ir kai kurie mažesnieji regionai.

„Fiksuojame, kad 12 proc. visų gautų paraiškų yra iš Panevėžio apskrities. Iš Klaipėdos apskrities gautų paraiškų rodiklis siekia 6 proc., toks pats jis ir Šiaulių apskrityje. Kiek mažiau paraiškų sulaukėme iš Marijampolės, Alytaus, Telšių, Utenos ir Tauragės apskričių“, – komentuoja S. Skrebė.

Analizuojant, kurios šalies įmonės buvo aktyviausios pagal veiklos sritį, matyti, kad išsiskyrė baldus bei metalo gaminius gaminančios įmonės. Šių kategorijų įmonių paraiškos sudaro 20 proc. visų paraiškų. Medienos gaminius, išskyrus baldus, gaminančių įmonių atstovų paraiškos sudaro 7 proc. visų pareiškėjų. Paraiškos iš guminių ir plastikinių gaminių gamybos įmonių bei gėrimų ir maisto produktų gamyba užsiimančių įmonių atitinkamai sudaro po 6 proc. visų paraiškų. Paraiškas teikė ir kitose srityse veikiančios įmonės, užsiimančios chemikalų ir chemijos produktų gamyba, elektros įrangos gamyba, kompiuterinių, elektroninių bei optinių gaminių gamyba ir kitos.

Priemone „Pramonės skaitmeninimas LT“ siekiama paskatinti pramonės labai mažas, mažas ir vidutines įmones (MVĮ) skirti lėšų technologiniam auditui atlikti, kuris padėtų įsivertinti gamybos procesų skaitmeninimo galimybes. Taip pat siekiama padėti įmonėms diegti skaitmeninimo technologijas gamybos procesuose pagal audito rekomendacijas, sudarant sąlygas įmonių darbo našumo augimui.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.