balandžio
10

Išmanusis tvarstis - ne mokslinės fantastikos produktas

Prieš kelis metus kilęs susidomėjimas naujai išrastu išmaniuoju tvarsčiu, paskatino kūrėjus imtis projekto „Išmaniojo, sidabro nanodalelėmis padengto, biopolimerinio tvarsčio su infekcijos indikacine sistema sukūrimas“, kurio metu planuojama ištirti išmaniojo tvarsčio veikimo mechanizmus, ištobulinti patį tvarstį iki patikimai veikiančio prototipo, bandymais sukurti patikimą išmaniojo tvarsčio gamybos technologiją.

Projekto įgyvendintojai UAB „IKN“ teigia, kad projekto atsiradimui turėjo įtakos  rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms (tame tarpe užkrėstoms) gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti ir sudėtingomis sąlygomis pvz., konfliktų, katastrofų zonose, kai medicinos pagalba yra sunkiai prieinama ir kitose panašiose situacijose.

Išsami rinkos analizė parodė, kad būtent išmaniojo nanotechnologinio su indikuota infekcijos indikatorine sistema tvarsčio rinkoje nėra, o sukurta koncepcija yra pasauliniu lygiu inovatyvi ir galinti atverti naujos kartos ir naujos kategorijos produktų plėtrą. Projektui sėkmingai pasibaigus Lietuvoje būtų sukurta pasaulinio lygio inovacija – išmanusis nanotechnologinis antibakterinis tvarstis su integruota indikacine sistema, leidžiančia nustatyti žaizdų infekciją ir žaizdos pokyčius.

UAB „IKN“ pažymi, jog išmaniojo tvarsčio gamybos technologija taip pat yra atskira inovacija, nes ji pasižymi visiškai iki šiol neišbandytais technologiniais sprendimais, leidžiančiais sukurti išmanios tekstilės ir biopolimerų pagrindu sukurtą tvarstį, į kurį inovatyviu būdu įterpiamos sidabro nanodalelės, kurios tampa antibakteriškai veikiančių sidabro jonų šaltiniu. Atskiras sudėtingas technologinis sprendimas – indikatorinės sistemos integravimas į tvarstį.

Sukurtos inovacijos projekto pabaigoje bus komercializuojamos,  sukuriant išmaniojo tvarsčio gamybos bazę ir pradedant gaminti ir tiekti rinkai išmanųjį tvarstį. Bendradarbiaujant Lietuvos tyrėjams ir projektą pristatančioms įmonėms, tikimasi sukurti naujų išmaniojo tvarsčio modifikacijų pvz. su įterptais vaistais, naujų technologinių sprendimų medicinai.

UAB „IKN“ taip pat ateityje norėtų perleisti dalį savo technologinio „know-how“ kitoms medicinos produktų gamybos kompanijoms.

Projektas įgyvendinamas investuojant 374 tūkst. Eur iš Europos sąjungos struktūrinių fondų pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“.


Komunikacijos skyrius
(85)2034866

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.