gegužės
05

Išskirtinio dizaino suvenyrai komunikuos Lietuvos kultūrą

Šią savaitę mados dizainerės Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė paminėjo bendros profesinės veiklos dvidešimtmetį.
Norėdamos įprasminti Lietuvai svarbias sukaktis ir apibendrinti bendros profesinės veiklos dvidešimtmetį, Ieva Ševiakovaitė ir Jolanta Rimkutė nori sukurti ir pristatyti Lietuvą reprezentuojančią suvenyrų liniją, kuri stiprintų Lietuvos gyventojo kultūrinę tapatybę. Dizainerės savo tikslų sieks investuodamos 3 tūkst. Eur į projektą „Lietuvą reprezentuojančios suvenyrų linijos, skirtos turizmo paslaugų sektoriui, sukūrimas“. Investicijos skiriamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal priemonę „Dizainas LT“.
Mados dizainerės įžvelgia akivaizdų išskirtinio dizaino suvenyrų įvairovės trūkumą turizmo sektoriuje, todėl kuriami suvenyrai būtų estetiškai patrauklūs, kokybiški, funkcionalūs, taip pat komunikuotų Lietuvos kultūrą – reprezentuotų šalį, jos tradicijas, amatus, autentiškus pasakojimus, istoriją.
Pirmasis apie šalies ženklodarą ir įvaizdžio svarbą pradėjo kalbėti žymus rinkodarininkas Philipas Kotleris (Philip Kotler) . Viename interviu jis yra sakęs, jog šalys tarpusavyje konkuruoja. Kiekviena tauta turi įvaizdį, kiekviena tauta yra prekės ženklas, ir prekės ženklo įvaizdis paveikia šalių galimybes. Pavyzdžiui,  ketinama nusipirkti televizorių — jei jis pagamintas Japonijoje ar Pietų Korėjoje, žmonės beveik be abejonių pirks. Jei televizorius pagamintas Nigerijoje, žmonės bus atsargesni dėl kokybės. Tai yra pavyzdys, kaip tautos įvaizdis gali lemti ir įtakoti tam tikrus projektus, produktus ir jų kokybę.
VšĮ „LT- identity“ projekto įgyvendinimo metu bus sukurta išskirtinio dizaino suvenyrų linija ir bei pakuotė. Pasirinkta kryptis – originalius dizaino sprendimus pritaikyti šalies regionų istoriniam ir kultūriniam savitumui populiarinti, apjungti profesionaliąsias dizaino žinias ir kultūrines tradicijas – ne tik nenutols nuo mados dizainerių ilgametės veiklos koncepcijos, bet ir suteiks tandemui konkurencinį pranašumą, pasitarnaus šalies turizmo įvaizdžiui.
 
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.