rugsėjo
22

Jubiliejų minintys Šiauliai – savo krašto puoselėtojai

785-ąją sukaktį mininčiuose Šiauliuose fejerverkai ir šventiniai renginiai prasidėjo prieš dvi savaites, nes švęsti tikrai yra ką – visame krašte aktyviai vystomi įvairūs projektai, kuriantys darbo vietas ir auginantys verslą.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) sveikina Šiaulių miestą su gimtadieniu, kurio data sutampa su Saulės mūšio minėjimu, rugsėjo 22-ąją.

Nors pasaulį sukausčiusi pandemija, šiemet gimtadienis ne prastesnis, nes krašto puoselėjimas vis dar vyksta itin aktyviai – Šiauliai gali pasidžiaugti įgyvendinamais ir tebevykdomais projektais, kurių sutarčių suma yra daugiau nei 127 mln. Eur.

Regioninė plėtra – svarbi

Šiuo metu Šiaulių mieste baigti ar vis dar tebevystomi 147 projektai, kuriems, pasirašius sutartis su LVPA, buvo suteiktas 57,2 mln. Eur finansavimas. Šiaulių rajone skaičiai taip pat džiuginantys – per 2014-2020 metus įvairiuose LVPA kvietimuose patvirtintos 53 paraiškos, kurių sutarčių suma yra daugiau nei 11 mln. Eur.

Šiaulių mieste jau baigti 80 projektų, kuriems buvo skirti 23,5 mln. Eur pagal įvairius LVPA kvietimus, o vis dar įgyvendinami 67 projektai, kurie finansuojami 33,7 mln. Eur.

Šie skaičiai tik įrodo, kad ketvirtas pagal dydį Lietuvos miestas savo pozicijų neketina užleisti ir, pasak LVPA vadovo Aurimo Želvio, tik patvirtina, kad regionuose plėtra yra itin reikalinga bei svarbi.

„Šiauliečių rūpestis savo regionu ir miestu gali būti pavyzdžiu daugeliui miestų, nes tik įrodo, jog įdėjus pastangų, rezultatu gali džiaugtis tūkstančiai, – teigia A.Želvys.

Lauks turistų

Populiariausia projektų kryptis šiame mieste ir regione – verslo projektai, kurių vystytojai su LVPA sudarė 121 sutartis ir joms skirtas 30 mln. Eur ES investicijų.

Šiaulių regione didelis dėmesys skiriamas energetikos projektams, kurių šiuo metu įgyvendinta ar vis dar įgyvendinama 29, o jiems suteikta 21,8 mln. Eur pagalba, iš kurių vien AB „Šiaulių energija“ baigė ar vysto 9 projektus, kurių vertė beveik 25 mln. Eur.

Šiauliuose aktyviai vyksta mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) projektai, 25-iems LVPA partneriams skirta 10,7 Eur ES investicijų.

Šiuo metu įgyvendinamas ir vienintelis Šiaulių regione turizmo projektas pagal LVPA priemonę „Savivaldybes jungiančių turizmo trasų ir turizmo maršrutų informacinės infrastruktūros plėtra. Turistų srautus norintys padidinti Šiauliai atkreipė dėmesį, kad daugelis objektų nėra pritaikyti neįgaliesiems, regione trūksta nuorodų į lankytinus objektus, per mažai informacinės infrastruktūros.

Bendradarbiaujant su LVPA skirta daugiau nei 289 tūkst. Eur ES investicinių lėšų šiems iššūkiams išspręsti ir ateityje užsukantys į Šiaulius galės lengviau orientuotis turizmo trasose ir maršrutuose, lengviau sužinos informaciją apie patrauklias lankytinas vietas ir objektus, todėl šį miestą aplankys dar ne kartą.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.