lapkričio
23

Kaip vienetą paversti tūkstančiu žino durų gamintojai iš Panevėžio

Jeigu reikia pavyzdžio, kokiu pagreičiu vienintelis ES investicijomis finansuojamas projektas stumteli įmonę aukštyn, verta minėti Panevėžyje veikiančią UAB “Langemė”, gaminančią šarvo, metalines duris gyvenamosioms patalpoms, spec. paskirties duris laivams ir naftos platformoms, užsiimančią metalo apdirbimu.

Į bendrasavininkus įsileidusi norvegus, pagal sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) gavusi bemaž 0,45 mln. Eur finansavimą, “Langemė” pasistatė penkiskart didesnio ploto nei turėtos iki tol patalpas, supirko moderniausią japonišką įrangą ir vos spėja vykdyti užsakymus.

Kartu su augimu atsirado kvalifikuotų darbuotojų stygius. Per 60 žmonių iš Panevėžio ir aplinkinių Anykščių, Radviliškio, Kupiškio rajonų gamyboje jau negana, naujiems darbuotojams apmokyti reikia laiko, o klientų poreikiai nemąžta.

Verslas iš azarto

“Langemės” bendrasavininkai ir vadovai Gitana Bužinskienė ir Gintaras Bužinskas sako įmonės darbuotojams esantys ne ponai, ne direktoriai – bendradarbiai, su dauguma jų dirbantys nuo bendrovės veiklos pradžios. Prieš kiek daugiau nei 20 m. patys dviese surinkę pirmąsias duris, jie ir dabar teigia esantys gamybininkai, organizatoriai.

“Mes niekada nesiekėme tikslo užsidirbti kuo daugiau pinigų. Pradžioj buvo azartas, o kai ėmė sektis, jis tik didėjo, ir juo tebegyvenam iki šiol”, − pasakoja Gitana Bužinskienė
.
Kai “Langemės” durų gamyba, o kartu ir jų poreikis rinkoje nuo 6 per mėnesį ėmė artėti prie 1000, įmonė pelnė “Verslo žinių” “Gazelė 2016” titulą, o Bužinskai užsiėmė jos plėtra. Turėtose 700 kvadratinių metų patalpose tapo ankšta, tad pradžioje buvo įsigytas šalia esantis sklypas.

“Pastatėme 3500 kvadratinių metrų patalpas, pardavę ketvirtį akcijų norvegams, o už ES lėšas įsigijome japonišką įrangą – modernias lazerines metalo pjovimo stakles, lankstymo įrenginį, automatinę miltelinių dažų liniją, kuri yra kone didžiausia Lietuvoje”, − neslepia džiaugsmo pirkiniais G. Bužinskienė. Anot jos, dabar įmonė gamina daugiau nei 1000 durų per mėnesį, pasipildžiusi naujais darbuotojais gamins dar daugiau, nes poreikis auga.

Beveik 1 mln. Eur vertės projektas “Modernių technologijų diegimas UAB “Langemė” finansuotas priemonės “Regio potencialas LT” biudžeto lėšomis.

Pasiekė Australiją

Pasak LVPA direktoriaus Aurimo Želvio, pramonės procesų skaitmeninimas, inovatyvios gamybos priemonės visada duoda teigiamą efektą. “Kaskart džiaugiamės mūsų partnerių – projektų vykdytojų sėkmingomis istorijomis, nes būtent toks ir yra ES investavimo tikslas: efektyvus lėšų panaudojimas, tvarus rezultatas”, − priduria A. Želvys.

Netolimoje praeityje apie 80 proc. produkcijos “Langemė” parduodavo Lietuvoje. Dabar, anot G. Bužinskienės, įmonės gaminių yra ne tik JAV, Singapūre, Australijoje ar Norvegijoje – jų yra visame pasaulyje, kur iškeliauja pusė visos pagamintos produkcijos.

Lietuvoje didžiausi partneriai yra Vilniuje. Daug užsako statytojai “Hanner”, naujai statomoje Santariškių ligoninėje taip pat bus “Langemės” durys.
 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.