balandžio
09

„Karštų kojyčių“ megztinis ir kvapni žvakė sėkmingai atbaidys uodus.

Tokį atšiaurų pavasarį, kaip šis, nepaprastai laukiame kol galėsime įkvėpti tikro, vasariško oro gūsio. Tačiau šylant orams, bunda ne tik akį džiuginanti gamta, bet ir įkyrūs, poilsiauti trukdantys kraujasiurbiai vabzdžiai.

Pasirodžius žinutėms, jog jų šiemet gali būti dar daugiau, su užuojauta pagalvojame ne tik apie Druskininkų gyventojus, bet ir susimąstome, kaip  galėtume geriau apsisaugoti ir patys.

Produkcijos toli ieškoti nereikia  - įvairiausių, nuo nemalonaus uodų įkyrumo apsaugančių priemonių yra apstu. Tačiau šioje gausybėje   norėtųsi atrasti ir lietuviškos produkcijos. Jos yra  - ir ne bet kokios, o plačiai eksportuojamos ir tobulinamos, investuojant Europos Sąjungos paramą.

Viena iš labiausiai patyrusių, trikotažo gamyba užsiimančių įmonių šalyje, įsikūrusi Kauno rajone – UAB „Garlita“. O kaip gali būti  susiję trikotažas ir uodai?

40 metų veikianti įmonė sėkmingai kuria ne tik paprastus drabužius, bet savo gaminius tobulina inovacijomis. Megztinis, apsaugantis nuo vabzdžių  - vienas tokių. Vabzdžiai atbaidomi dėl "karštų kojyčių" efekto: vabzdžiui nutūpus ant tekstilės gaminio, aktyvusis ingredientas paveikia vabzdžių kojų nervines galūnes. Karščio pojūtis priverčia vabzdžius atsitraukti.

Siekiant didinti įmonės produktyvumą ir  toliau ieškoti užsienio partnerių, plėsti pardavimus turimose bei įsitvirtinti naujose eksporto rinkose, įmonė pasinaudojo skirta Europos Sąjungos parama. Dalyvavimas parodose įmonei padėjo pristatyti savo produkciją kitokioms nei Lietuvos rinkoms. Iš viso pagal Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų priemonę „Naujos galimybės“ UAB „Garlita“ įgyvendino tris projektus, į kuriuos buvo investuota apie 106 tūkst. Eur.
 
Pasisėdėjimo prie laužo, miške ar prie ežero, galų gale tiesiog balkone, turbūt nelabai įsivaizduojame be žvakių nuo uodų. Žvakių gaminančių Lietuvos rinkoje nemažai, viena jų  - UAB „Geralda“ pasistengusi rinkai pateikti daugiau nei vienos rūšies žvakę, apsaugančią nuo uodų. Žvakių fabrikas, įkurtas 1995 metais mažoje pajūrio seniūnijoje, šiandien yra didžiausias žvakių gamintojas Lietuvoje.

UAB „Geralda“ strateginis tikslas - būti tarp pačių našiausių tokio profilio kompanijų Europoje. Vienas iš pagrindinių uždavinių, norint pasiekti šį tikslą - plėsti eksportuojamų gaminių asortimentą bei sumažinti įmonės gaminamų produktų vartojimo sezoniškumo įtaką. Įmonės pastatai, statiniai ir įrengimai nebuvo pritaikyti moderniai gamybai, todėl maksimaliai tobulinti gamybos procesų, diegti naujausių technologijų ir gerinti darbo sąlygų darbuotojams nebuvo galimybių.

2013 metais įmonė pradėjo įgyvendinti projektą  - „UAB Geralda“ produktyvumo ir konkurencingumo didinimas, vykdant gamybinių pajėgumų plėtros investicinį projektą“. Iš ES struktūrinių paramos fondų pagal priemonę „Invest LT - 2“ bus investuota apie 1 mln. Eur.

Projekto metu stengiamasi subalansuoti ir išplėsti gamybinius pajėgumus taip, kad pilnai būtų maksimaliai išnaudotas vietos ir eksporto rinkų potencialas bei užtikrintas sezono metu smarkiai išaugančių rinkos poreikių tenkinimas, garantuotas stabilus produkcijos eksporto srautas.

Įmonė siekia išnaudoti stabiliai augančią namų dekoro  pasaulinę rinką. Tuo pačiu jaučiamas poreikis išskirtinių vartotojiškų charakteristikų produkcijai, tokių kaip  žvakės nuo uodų.  Įdiegus inovatyvias technologines linijas, UAB „Geralda“ galės gaminti ir visiškai naujus gaminius, tinkamus eksportui. Gamybos procese būtų galima naudoti ne tik naftos produktus, parafiną, bet ir ekologiškas žaliavas- palmių vašką ir steariną.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.