gegužės
21

Kauno proveržis stiprėja sulig kiekvienu gimtadieniu

Tarptautiniu mastu skambantis Kaunas rytoj, gegužės 22 d., švenčia 613-tąjį gimtadienį. Augantį, modernėjantį, aktyviai investuojantį miestą, kitąmet būsimą Europos kultūros sostinę sveikina Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).

Pasak LVPA direktoriaus Aurimo Želvio, pastarųjų septynerių metų Kauno plėtra yra įspūdinga, teigiami pokyčiai akivaizdūs ir gyventojui, ir turistui. Prie gerėjančių miesto ekonominių rodiklių svariai prisidėjo ir ES investicijos, kurių Kauno vykdomiems projektams vien tik LVPA yra suteikusi 160 milijonų eurų.

„Matome prasmingas investicijas ir, svarbiausia, jų sukurtą vertę. Kaunas siekia pokyčių ir realiai juos vykdo, skatindamas inovacijas ir ateities technologijų kūrimą. Plėtros kryptis ir potencialas atkreipia užsienio investuotojų dėmesį, nes miestas sparčiai modernėja, tampa patrauklia vieta ir investuoti, ir gyventi, todėl prie pelnytų tarptautinių įvertinimų ateityje prisidės dar ne vienas pripažinimas“, − sveikindamas Kauną su gimtadieniu jo teigiamus bruožus paryškina A. Želvys.

„fDi Magazine“ 2020 m. pradžioje įvertino Kauną už tiesioginių užsienio investicijų pritraukimo strategiją kategorijoje „Europos ateities mažieji regionai“. Prieš tai tas pats leidinys pripažino Kauną ir vienu perspektyviausių miestų turizmui reitinge „Patraukliausios ateities turizmo vietovės 2019/20“.

„Financial Times“ parengtame ir pernai rugpjūtį paskelbtame reitinge „Perspektyviausi miestai 2020/21“ penktąją  poziciją Kaunas užėmė, aplenkęs konkurentus iš Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos ir Vietnamo, už gebėjimą itin efektyviai panaudoti turimus išteklius.

Siekti tikslų Kaunui padeda ir pagal sutartis su LVPA skiriamos ES investicijos, kuriomis finansuojami didelę pridėtinę vertę kuriantys, visuomeniškai svarbūs ir ekonomiškai reikšmingi projektai.

2014−2020 m. daugiausiai ES investicijų Kaunui skirta verslo krypties projektams įgyvendinti – 156 mln. Eur vertės projektams skirta 66,3 mln. Eur. Kiek mažiau – perspektyviems Kaune įgyvendinamiems mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų projektams finansuoti: 63,2 mln. Eur ES investicijų skirta pagal 126 sutartis bendros 104,6 mln. Eur vertės projektams.

Šių krypčių priemonėse aktyviai veikia UAB „Printela“, baigusi 3 ir įgyvendinanti dar 3 projektus. Visų jų bendra vertė – 8,95 mln. Eur, pagal sutartis su LVPA skirtas 3,5 mln. Eur finansavimas. Sėkmingu pavyzdžiu laikytina ir UAB „Stiklita“, kurios dviem 1,5 mln. Eur projektams skirta 0,535 mln. Eur ES investicijų.

Tarp energetikos krypties LVPA sudarytų 54 sutarčių su Kaune įgyvendinamų projektų vykdytojais, kurių bendra vertė yra  56,6 mln. Eur, o skirtas finansavimas sudaro 28,4 mln. Eur, svariausi − AB „Kauno energija“ projektai. Bendrovė pagal priemonę „Šilumos tiekimo tinklų modernizavimas ir plėtra“ įgyvendina  10 šilumos tiekimo tinklų modernizavimo ir plėtros projektų, kurių bendra tinkamų finansuoti išlaidų suma siekia 21 mln. Eur, skirtas beveik 10,5 mln. Eur finansavimas.

Kaunas aktyviai tvarko turistinius maršrutus, siekdamas skatinti objektų lankymą, formuodamas patrauklų ir šiuolaikišką miesto turistinį įvaizdį. Vienas tokių inovatyvių projektų − Nemuno Žemupio kultūros ir gamtos paveldo objektų animavimas e-rinkodaros būdais, kuriam pagal sutartį su LVPA skirta 0,207 mln. Eur ES investicijų.

2014−2020 m. Kauno miesto projektams įgyvendinti pagal 563 sutartis su LVPA bendros 319 mln. Eur vertės projektams skirta beveik 160 mln. Eur ES investicijų.

Vien tik pernai pagal 131 sutartį beveik 90 mln. Eur vertės projektams skirtas 45,5 mln. Eur ES finansavimas.

Iš viso per 2014−2020 m. pagal LVPA vykdomas priemones gautos 866 Kauno miesto potencialių projektų vykdytojų paraiškos bendrai 507,5 mln. Eur sumai.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.