lapkričio
27

Kauno senamiesčio istorijos

 
Šį savaitgalį įsižiebs Kauno Kalėdų eglutė, tradiciškai papuošianti senosios Rotušės aikštę. Besigrožėdami eglute, nepasididžiuokite žengti kelis žingsnius į šoną... Kauno senamiesčio eglutę supa pastatai, grožiu ir istorijomis nenusileidžiantys jai.

Jei paeisite Aleksoto gatvele link Nemuno, prieisite Perkūno namą. Neįmanoma nepastebėti šio nuostabaus, senoviško, raudonų plytų namo. Pasakojama, kad kažkada šioje vietoje buvo dievo Perkūno šventykla. Tačiau mokslininkai linkę nuraminti žmonių vaizduotę. Gausi radinių kolekcija byloja čia veikus Hanzos pirklių prekybinę būstinę. Namas, ko gero, buvo pastatytas prekybos reikalams, o Perkūno vardą gavo vėliau, kai Kauno pirkliai panoro pabrėžti savo nepriklausomumą nuo užsienio prekeivių ir galbūt pagerbti senąjį lietuvių tikėjimą.

2012 metais, investavus ES struktūrinių fondų lėšas, Perkūno namas buvo restauruotas: pakeistas stogas, langinės, sutvarkytos rūsio patalpos. Dabar lankytojai čia gali pramokti amatų: vyti juostas, lieti žvakes, keramikos, drožybos. Čia rengiamos parodos, koncertai bei teatralizuotos ekskursijos.

ES paramos investicijomis buvo sutvarkyta ir ir jėzuitų vienuolyno apžvalgos aikštelė.
Jei iš Rotušės aikštės pasuksite link Kauno pilies, šalia rasite iš išorės, atrodytų, ,niekuo neypatingą bažnyčią. Tačiau Šv. Jurgio Kankinio bažnyčia – viena seniausių ir įspūdingiausių Kauno bažnyčių. Mūrinė vienuoliams bernardinams priklausiusi bažnyčia šalia Kauno pilies buvo baigta statyti XVI a. pradžioje.  Nors ne kartą perstatinėta, bažnyčia išlaikė gotikinės architektūros bruožus.

Ilgą laiką bažnyčia ir vienuolynas naudoti ne pagal paskirtį – tik 1993 m. ansamblis grąžintas vienuoliams. Didžiulę istorinę ir architektūrinę vertę turintys pastatai buvo avarinės būklės, todėl juos buvo būtina gelbėti. Tam panaudotos ES struktūrinių fondų lėšos: pakeistos bažnyčios ir vienuolyno stogų dangos, bažnyčios palėpėje įrengti apžvalgos takai, sutvarkytos kai kurios išorinės sienos.

Vienuolyno patalpose ES fondų lėšomis įkurti svečių namai „Domus Pacis“.

Kauno senamiestyje daug pastatų turinčių savo istorijas, tačiau ypač Kalėdų metu senamiestis tampa pasakiška vieta, nukeliančia mus į kitus laikus. Visus, nepatingėjusius pakeliauti truputį toliau, priims Pažaislio vienuolynas, Raudondvario dvaras, pasakojantys jau savas istorijas.

Daugiau istorijų iš Kauno ir kitų Lietuvos miestų Lietuvos verslo paramos agentūros išleistame turizmo žinyne „Atrask Lietuvą“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.