rugsėjo
09

Lietuviškos kosmetikos kūrėjams į priekį žengti padeda tikslingas finansavimas

Įmonė „Cosmoway“ yra viena sparčiausiai augančių kosmetikos gamintojų Lietuvoje, prie kurios sėkmės prisideda ir bendradarbiavimas su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) – „Cosmoway“ yra penkių baigtų ir vystomų projektų partnerė.

Sertifikatai padeda eksportui

Pagrindinė įmonės veikla – privačios etiketės paslaugos ir daugelio puikiai pažįstamo ženklo „Green Feel‘s“ vystymas. Jų siūloma produkcija išsiskiria atvirumu prieš vartotoją. Šios kosmetikos tikslas – užtikrinti, kad vartotojas jaustųsi saugiai žinodamas ką tepasi ant savo odos, plaukų, kuo valosi dantis.

„Drąsiai prisiimdami visą atsakomybę už kuriamus produktus, kiekvieną priemonių sudėtinę dalį ir jos panaudojimo priežastį pristatome itin detaliai ant priemonių kartoninių dėžučių bei internetiniame puslapyje“, - pasakoja „Cosmoway“ rinkodaros vadovė Justė Pinkevičienė.

Vartotojų pasitikėjimą užtikrina ir tarptautiniai gaminių sertifikatai – juos įmonė įgijo bendradarbiaudama su LVPA pasinaudojusi ES finansuojama priemone „Expo sertifikatas LT“.

„Esant tokiai didelei kosmetikos priemonių pasiūlai, vartotojams tampa vis svarbiau suprasti, ką jie iš tiesų tepasi ant savo kūno, kuo jį plauna ir puoselėja. Domėjimąsi sudėtinėmis kosmetikos dalimis stipriai paskatino ir sparčiai augantis socialinių tinklų populiarumas Taigi, kiekvienas tarptautinis įvertinimas – šiuo atveju priemonių sertifikavimas – tampa vartotojui dar vienu patikimumo garantu“, - įsitikinusi įmonės rinkodaros vadovė.

Jų kuriamos priemonės įvertintos „Cosmos Natural“ sertifikatu, kuriam gauti įmonė turėjo atitikti itin aukštus kokybės standartus visuose produkto kūrimo etapuose. Šis sertifikatas atpažįstamas visame pasaulyje, todėl tai prisidėjo ir prie įmonės eksporto augimo.

„Drąsiai galime teigti, jog „Cosmos Natural“  įvertinimas suteikė galimybę siekti naujų verslo segmentų – užsienio partnerių, kurie ieško tik tarptautiniais sertifikatais patvirtintų kosmetikos priemonių“, - pabrėžė J.Pinkevičienė.

Gamybos vieta - ypatinga

Įmonės produkcija gaminama Kauno rajone, Piliuonoje, nes, kaip teigia įmonės atstovė, vieta patogi geografiškai, o į natūralumą orientuotam kosmetikos ženklui yra svarbu būti arčiau gamtos. Tai įvertina ne tik įmonės darbuotojai, bet ir partneriai iš užsienio. Dar vienas privalumas – kur kas laisvesnės galimybės plėstis.

„Jau dabar ženkliai padidinome savo valdomos žemės plotus, kurie leis plėsti sandėliavimo ir gamybines patalpas“, - džiaugiasi J.Pinkevičienė.

Prie gamybos plėtros prisidėjo dar vienas bendradarbiaujant su LVPA įgyvendintas projektas – pagal ES priemonę „Pramonės skaitmeninimas LT“ buvo įsigytos dvi atskiros gamybos linijos.

Viena jų skirta tik kremų fasavimui bei etiketavimui, o kita - skystų produktų (dušo gelių, šampūnų, vonios putų) fasavimui bei etiketavimui.

„Šios abi linijos ženkliai padidino fasuojamos produkcijos apimtis ir leidžia sumažinti pridėtines sąnaudas. Taigi tapome dar konkurencingesni užsienio rinkose, kainų ir greičio atžvilgiu“, - prasitaria J.Pinkevičienė.

Svarbiausia – visuma

„Įmonės, siekiančios augimo, diegiančios inovatyvius sprendimus ir norinčios didinti eksporto apimtis, sėkmingai bendradarbiaudamos su LVPA gali gauti finansinę paramą ir profesionalią projektų valdymo pagalbą, o visa tai padeda įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Šis pavyzdys skatina ir kitus nesustoti įgyvendinus vieną projektą ir visada užsikelti ateities vizijos kartelę vis aukščiau“, - teigia LVPA investicijų valdymo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Arūnas Burinskas.

Tad net prasidėjus pandemijai „Cosmoway“ veikla nesustojo, o įgavo naujų atšakų – pasinaudojant LVPA paskelbta priemone „COVID-19 produktai“ pradėta gaminti dezinfekavimo skystis ir rankų gelis.Per 2020 metus skysčio 150 ml buteliukuose parduota apie 175 tūkst. vienetų, o didesnės talpos, 400 ml, apie 100 tūkstančių. 

Įmonė ir toliau tęsia bendradarbiavimą su LVPA – įgyvendinamas projektas pagal priemonę „Dizainas LT“, pateikiamos paraiškos ir kitiems kvietimams. UAB „Cosmoway“ taip pat įgyvendino eksporto plėtros projektą, dalyvaujant užsienio parodose, pagal LVPA priemonę „Naujos galimybės LT“.

Iš viso, bendradarbiaujant su LVPA, įmonei šiuo metu įgyvendinamiems ar įgyvendintiems projektams buvo skirtas daugiau nei 0,5 mln. eurų finansavimas.

„Natūrali sudėtis kuriama gamtos apsuptyje, naudojant tik žaliąją lietuvišką energiją, kruopščiai atrenkant pažangiausius sprendimus pakuotėms“, - įmonės veiklą apibendrina J.Pinkevičienė.


Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.